Для подолання негативних економічних наслідків спалаху нового коронавірусу Китай підтримає банківську систему та курс юаня вливанням 156 мільярдів євро.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
"Народний банк Китаю заявив про намір влити в китайську економіку 1,2 трильйона юанів, що зараз відповідає приблизно156 мільярдам євро.
Згідно з заявою банку, оприлюдненою в неділю, 2 лютого, так звана операція зворотного викупу розпочнеться вже наступного дня, 3 лютого", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що метою такого вливання є підтримка "прийнятної та достатньої ліквідності" в банківській системі та стабільності валютного ринку під час спалаху нового коронавірусу у Китаї.
Днем раніше центробанк анонсував низку заходів монетарної та кредитної підтримки для підприємств, що беруть участь у боротьбі із епідемією вірусу, зокрема медичних компаній.
Також у Народному банку Китаю закликали приватні фінансові інституції надавати "достатні кредитні ресурси" лікарням та іншим медичним організаціям в рамках цих заходів.
Рішення Народного банку Китаю було оприлюднено за день до відкриття фінансових ринків країни, що були закритими певний час через святкові вихідні до Нового року за місячним календарем, який є китайським національним святом, та на тлі побоювань щодо руйнівного впливу спалаху хвороби на китайську економіку.
За даними Державного комітету з охорони здоров'я КНР, наразі на території країни від коронавірусу загинули 308 людей, а щонайменше 14380 було інфіковано.
У неділю, 2 лютого, перший летальний випадок від коронавірусу було зафіксовано за межами Китаю.
44-річний громадянин КНР помер у лікарні на Філіппінах.
Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження.
Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів.
Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин.
Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям.
Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року.
Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
Інкубаційний період триває від одного до 14 днів.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.
Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:.
уникати контактів з тваринами;.
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;.
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;.
регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.