126 виробників "зеленої" енергії закликають президента України зупинити тиск на галузь
126 виробників "зеленої" енергії закликають президента України зупинити тиск на галузь

126 виробників "зеленої" енергії закликають президента України зупинити тиск на галузь

Сьогодні на ринку відновлюваної енергетики в Україні створюється штучний дефіцит коштів, а заборгованість перед виробниками «зеленої» електроенергії вже перевищує мільярдні суми.

Про це йдеться у відкритому листі Української асоціації відновлюваної енергії (УАВЕ) на адресу президента України Володимира Зеленського, передає znaj.

«Протягом останніх місяців українську енергетику лихоманить в умовах впровадження нової недостатньо опрацьованої моделі ринку, - йдеться у зверненні.

–Разом з тим, представники уряду і комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу оприлюднюють 15-ий варіант майбутніх змін, які суттєво різняться між собою».

Як наголошують в асоціації, велика кількість виробників «зеленої» електроенергії та інвесторів мають кредити у державних банках, а також у Європейському банку реконструкції та розвитку і не мають змоги виконувати взяті на себе зобов’язання.

«Заборгованість вже перевищує мільярдні суми, а регулятор – НКРЕКУ - не переглядає тарифи для стабілізації розрахунків, - йдеться у листі.

- У державних банків є всі можливості оголошувати неплатоспроможними компанії і забирати їхнє майно тільки через те, що органи центральної влади прямо порушують дані ними раніше гарантії».

Разом з тим, уряд не затверджує п'ятирічний план квот на будівництво нової «зеленої» генерації.

"Кабмін погоджує черговий мільярд гривень субсидій на виплати шахтарям, - обурюються виробники «зеленої» електроенергії.

- Пане президенте, сумлінні платники податків і свідомі громадяни України змушені звертатися з судовими позовами в юрисдикції Європейського Союзу до Держави Україна у зв'язку з порушенням умов, укладених раніше контрактів, та Європейської енергетичної хартії, замість того, щоб розвивати нашу країну».

Як в нагадують УАВЕ, загальний обсяг підтримки сектора відновлюваної енергетики становить близько 5% від загального ринку електроенергії.

«Розуміємо болючу необхідність змін і готові втратити мільйони доларів, вкладені у нові проекти, - йдеться у зверненні.

- Однак ніколи не погодимося на знищення сфери, яку створювали важкою працею останні років 11, на догоду фінансово-промисловим групам, які контролюють традиційну енергетику та медіа».

В УАВЕ нагадують, що за останні 11 років у відновлювану енергетику України інвестовано близько 10 млрд євро, дві третини з яких - за останні роки.

«Якщо Україна не продовжить реформу енергетичного сектору, не підтримуватиме розвиток «зеленої» електроенергії і не скорочувати частку атомної та вугільної генерації, країна не вибереться з компанії технічно відсталих країн третього світу, - зазначають в асоціації.

- Проблеми екології через роботу зношених вугільних ТЕС АЕС і будуть тільки накопичуватися забруднювати і навколишнє середовище».

Джерело матеріала
loader
loader