"Прийшла весна, люди очікують "посадок". У "Слузі народу" розкритикували роботу НАБУ й Офісу генпрокурора
"Прийшла весна, люди очікують "посадок". У "Слузі народу" розкритикували роботу НАБУ й Офісу генпрокурора

"Прийшла весна, люди очікують "посадок". У "Слузі народу" розкритикували роботу НАБУ й Офісу генпрокурора

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко розкритикував діяльність Офісу генерального прокурора та Національного антикорупційного бюро України.

Про це він заявив під час Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

"Дійсно, прийшла весна і багато людей очікують "посадок", які ми обіцяли минулого року.

Зрозуміло, що минулої весни ми просто не встигли цього зробити, то цієї весни це точно треба робити", - сказав Корнієнко.

На думку політика, у зв’язку з цим дуже важливо, щоб в середу, 4 березня, під час позачергового засідання Верховна Рада заслухала керівників правоохоронних органів.

За словами Корнієнка, йдеться про блокування інформації керівника Офісу генпрокурора Руслана Рябошапки щодо того "як відбувається реформа прокуратури і чому, як це часто буває в Україні, велика системна реформа заважає поточній діяльності, заважає висувати конкретні підозри".

Окрім цього заступник голови фракції "Слуга народу" закликав провести "непросту розмову з НАБУ, яке нам довго розповідало протягом 5 років, що їм заважає відсутність політичної волі".

"Президенти змінюються, політична воля змінюється, а роботи знову немає.

Потім заважала відсутність Антикорупційного суду, і вже суд отримав приміщення, запрацював, і знов-таки роботи немає", - додав він.

Водночас Корнієнко зазначив, що до інших очільників правоохоронних органів також є запитання щодо поточної діяльності і розслідування резонансних справ, до ДБР "найменше поки що запитань, вони нещодавно тільки перезавантеженні".

"Важливо, щоб люди бачили конкретний результат роботи правоохоронної системи, щоб справедливість почала в Україні відновлюватися - у формі "посадок" чи не у формі "посадок", - резюмував він.

Тодішній генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Ситник "забув заплатити" за відпочинок родини у мисливському господарстві "Поліське-Сарни".

"Коли чиновник отримує будь-які послуги, а хтось інший платить, наприклад, 100 тис.

грн, то це називається неправомірна вигода.

Пан Ситник мав би це показати у декларації як подарунок, або ж краще заплатити самому", - говорив Луценко.

Згодом Сарненський суд Рівненської області оштрафував Ситника, присудивши йому штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів (3400 грн).

Своєю чергою директор НАБУ подав апеляцію, проте Рівненський апеляційний суд визнав Ситника винним в корупційному правопорушенні.

Гончаренко подав новий законопроєкт, який дозволить звільнити директора НАБУ.

Ахметов засвітився біля НАБУ.

НАБУ і САП відзвітували, скільки чиновників викрили за 2019 рік.

Джерело матеріала
loader
loader