В Україні запустять екологічну платформу з можливістю перевірки законності вирубок
В Україні запустять екологічну платформу з можливістю перевірки законності вирубок

В Україні запустять екологічну платформу з можливістю перевірки законності вирубок

В Україні запустять єдину екологічну платформу для оперативного реагування на запити суспільства щодо використання природних ресурсів.

Проект «ECO Platform», яка матиме чотири розділи: ліс, риба, вода та надра, розробило Міністерство енергетики та захисту довкілля, передає menr.

Єдина екологічна платформа дозволить в режимі онлайн цілодобово отримувати інформацію про природні ресурси та їх використання, дані екологічного моніторингу, відстежувати етапи отримання дозволів на користування природним ресурсом, направляти запити до платформи відповідних органів та передавати інформацію про порушення у сфері екології, надавати відповіді на запити, отримувати, обробляти, використовувати і зберігати інформацію, надану громадянам.

«Єдиний кабінет» дозволить обрати на мапі об’єкт та одразу подати заявку на дозволи чи взяти участь у аукціоні.

Розділ «Ліс» надасть можливість перевірити законність здійснення вирубок та повідомити природоохроні органи у разі їх незаконності.

Також буде «Ліс у смартфоні» — оперативна інформація щодо лісових насаджень, у яких планують здійснювати заготівлю деревини.

У другому можна буде отримати усі дані по водних ресурсах у електронному вигляді.

Для рибних ресурсів впровадять електронні сервісні послуги, що, за оцінками міністерства, зекономлять підприємцям 10 776 гривень і 3807 годин праці на рік.

Також буде запроваджено електрону звітність, а документація переведена у цифру.

У розділі «Надра» сервіс запропонує атлас надрокористувача та електронний кабінет, що значно полегшать пошук цікавих об’єктів та отримання дозволів.

Відкритість даних про ресурси дозволить відслідковувати їх розподіл і унеможливить існування тіньового ринку.

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель вважає, що закритість інформації про природні ресурси призводить до корупції та обмежує потенціал інвестицій у відповідні галузі.

«Збитки держави від незаконних рубок лісових насаджень за 5 років склали близько 1 млрд гривень, - наголошує він.

- Водночас збитки від незаконного рибальства та тіньового обігу аквакультурних водних біоресурсів – понад 1 млрд.

гривень щорічно».

В процесі оформлення дозволів та інших документів утворюється великий «паперовий багаж», продовжує міністр.

«Архів водних об’єктів складає близько 2 тонн паперу, більшість яких не придатна для використання, - пояснює Олексій Оржель.

- Зараз ми працюємо над тим, щоб оцифрувати дані, і кожен, хто користується гаджетами або будь-яким цифровим інтерфейсом може стати учасником процесу і користувачем сервісів, які надає держава для своїх громадян».

Джерело матеріала
loader
loader