ins{.
Після грудневого саміту лідерів "нормандської четвірки", за підсумками якого було підписано комюніке, в якому лідери чотирьох країн підтвердили прихильність Мінським домовленостями від 2015 року, в напрямку реалізації "Мінська" не зроблено нічого.
Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час зустрічі делегації міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я світу: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція", поданої депутатами "Опозиційної платформи – За життя", з депутатами Державної Думи РФ у Москві.
"Нічого не зроблено.
Ну, нічого не зроблено.
Проведено обмін, 29 грудня, але цей обмін я, як людина, який цим займався багато років, - міг бути вироблений і без зустрічі в Парижі.
Для цього в Парижі не треба зустрічатися.
Треба узгодити кандидатури і прийняти рішення, вольове, тобто проявити політичну волю.
Все інше - режим припинення вогню, стабільний режим, який повинен був бути встановлений до кінця року - не встановлено.
Розведення сил, нові ділянки не вказані.
Зеленський в Парижі відмовився розводити сили по всій лінії зіткнення.
Формула Штайнмайера не імплементована.
Чому?" - зазначив Медведчук.
Політик нагадав, що фракція "Опозиційної платформи - За життя" запропонувала законопроект про зміну закону про особливий порядок місцевого самоврядування.
"Той, який називається в народі "особливий статус".
Ми запропонували не просто змінити цифру "2019" - він діяв до 31-го грудня, а вони запропонували до 2020-го.
А ми сказали: "Так ви ж 1 жовтня, ви - це Україна, представник Зеленського, пан Кучма підписав формулу Штайнмайера, і таким чином Україна приєдналася до формули Штайнмайера.
А там записано, що вона повинна бути імплементована, ця формула Штайнмайера, в закон про особливий статус.
Ми запропонували, ми імплементували в нашому законопроекті, який підписала вся фракція.
Наш законопроект не розглядали.
Розглянули той, де змінили цифру "20" на "19", і все.
Так а що ти тоді робив в Парижі, підписуючи комюніке чотирьох глав держав Нормандського формату?" - підкреслив Медведчук.
Через кілька днів, 24 грудня Медведчук зустрівся зі спікером Держдуми В'ячеславом Володіним і заручився його підтримкою для участі російського парламенту в цій ініціативі.
23 січня Медведчук провів зустріч у Сенаті Франції з депутатами верхньої і нижньої палат парламенту, а 28 січня презентував "Парламентський вимір "нормандського формату" представникам всіх великих фракцій Бундестагу.