У в американському Сіетлі в центрі Kaiser Permanente Washington Health Research Institute першим чотирьом волонтерам ввели вакцину від коронавірусу Covid-19.
Про це 16 березня пише АР.
Серед волонтерів – Ніл Браунінг, 46-річний інженер компанії Microsoft з міста Ботелл, штат Вашингтон.
Третя особа - 25-річна редактор-координатор незалежного глобального науково-дослідного центру охорони здоров'я у Вашингтонському університеті.
"Всі ми почуваємося такими безпорадними.
Це дивовижна нагода для мене щось зробити", - розповіла одна з волонтерок, 43-річна Дженніфер Халлер із Сіетла, перш ніж зробити щеплення.
Двоє її дітей-підлітків підтримали рішення взяти участь у дослідженні.
У випробуваннях візьмуть участь 45 волонтерів віком від 18 до 55 років.
Вони будуть отримувати різні дози вакцини, розробленої біотехнологічною компанією Moderna, що базується у штаті Массачусетс, а також Національними інститутами охорони здоров’я США (NIH).
Американські медики заявляють, що для повного затвердження будь-якої потенційної вакцини потрібно буде від 12 до 18 місяців.
Науковці з медичного центру Університету Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) та Університету міста Утрехт також знайшли антитіло до коронавірусу COVID-19.
Станом на ранок 16 березня коронавірус COVID-19 підхопили 169 387 осіб.
Недуга забрала понад 6,5 тисяч життів.
Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.
Але це не стосується заходів державної необхідності.
Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
13 березня в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу - померла 70-річна мешканка Радомишля Житомирської області, яка їздила до Польщі.
Вона протягом останніх двох тижнів вела дуже активний спосіб життя.
У місті нині ввели надзвичайний стан, дезінфікують місця, де перебувала жінка, а також обстежують осіб, з якими вона контактувала.