Міністерство цифрової трансформації наступного тижня планує запустити в Україні мобільний додаток, який буде контролювати, чи дотримуються хворі на коронавірус самоізоляції, а, в цілому, українці – вимог карантину.
Крім цього, планується створення онлайн-платформи безкоштовних послуг від бізнесу на час карантину, а в мережі повинні запустити челлендж ідей по боротьбі з пандемією.
Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це у своєму Telegram-каналі повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.
Loading...
“Пандемія короновирусу стрімко змінила звичні устрої життя, та цифрові технології стають ще більш ефективними для роботи, спілкування і, головне, боротьби проти пандемії.
Ми детально розібрали існуючий досвід застосування цифрових інструментів для запобігання поширення короновирусу – Ізраїль, Польща, Південна Корея, Італія Японія, Китай, Австралія.
Відібрали найбільш корисний і ефективний”, – пише він.
На наступному тижні будуть запущені відразу три інструменти:.
Мобільний додаток для контролю за дотриманням карантину чи самоізоляції.
Тут мова не йде про тотальне стеження за громадянами.
Обов’язковий контроль передбачається тільки для хворих, але він буде добровільним для самоізольованих – завдяки зняттю, у випадковий період часу, геолокації та FaceID.
“Інакше пандемію не зупинити!” – переконує Федоров.
За його словами, додаток дозволить замовляти хворим продукти і ліки онлайн, повідомляти про стан здоров’я.
У той же час наступним кроком стане введення в “Дії” можливості моніторингу ймовірного контакту з хворим коронавірусом.
“Ідея полягає в застосуванні широкої мережі qr-кодів в магазинах, таксі і т.
Якщо людина починає добровільно сканувати коди, то ми зможемо його попереджати про можливі контакті з хворим.
Знову, жодного гео-націлювання (стеження) і т.
д.”, – запевнив міністр цифровий трансформації.
Онлайн-челлендж #Hack.
Corona in Ukraine – національний конкурс проектів та ідей від громадян, спрямованих на боротьбу з пандемією і підтримкою українців у такий непростий час.
Кращі ідеї отримають фінансування для реалізації.
“Збираємо від донорів хороший бюджет, щоб провести кілька циклів.
У нас багато цифрових ідей і проектів, але сьогодні колективний розум потрібен як ніколи.
Це шанс проявити себе кожному”, – пояснює Федоров, додаючи, що в журі челленджа увійдуть українські топ-новатори та представники міжнародних донорів.
Онлайн-платформа безкоштовних послуг від бізнесу.
Зокрема, на одній платформі планується зібрати всі безкоштовні послуги, які більшість представників соціально відповідального бізнесу пропонують громадянам на період карантину.
Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в Тернополі просять мешканців повідомляти про можливі випадки поширення коронавірусної інфекції.
Раніше в місті COVID-19 заразився лікар-стоматолог.
Так само колишня глава МОЗ Уляна Супрун дала кілька порад людям, яких відправили на карантин у зв’язку з COVID-19, а також тим, хто живе в одній квартирі з тими, хто заразився або ж чекає на результати тестів.