Коронавірус – не перешкода: Чого чекати українцям від чергового етапу медреформи
Коронавірус – не перешкода: Чого чекати українцям від чергового етапу медреформи

Коронавірус – не перешкода: Чого чекати українцям від чергового етапу медреформи

ins{.

Уряд не планує згортати медичну реформу.

Це слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Будь-які відтермінування у впровадженні реформи відкинув також голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький.

З огляду на це, реформі все ж таки бути.

Розповідаємо, на які зміни тепер чекати.

Реформа вторинної ланки.

Якщо перший етап медичної реформи стосувався первинної ланки – поліклінік та амбулаторій, то зараз йдеться про заклади вторинної і третинної ланки – лікарень і диспансерів.

Що чекає на пацієнтів.

Коронавірус – не перешкода: Чого чекати українцям від чергового етапу медреформи - Фото 1

ins{.

У листопаді 2019 року уряд затвердив програму медичних гарантій, згідно з якою держава фінансуватиме:.

- всі витрати за надання екстреної медичної допомоги;.

- вторинної (послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар),.

- третинної – медична допомога, що надається в разі тривалих, складних захворювань (онкологія, СНІД, ускладнення в післяопераційний період);.

- паліативної медичної допомоги – обслуговування невиліковних хвороб (знеболювання, допомога сім'ям пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);.

- медичної реабілітації;.

- медичної допомоги у зв'язку з пологами;.

- та реімбурсації лікарських засобів ("Доступні ліки").

Крім цього, буде безкоштовним лікування дітей до 16 років.

Фінансуватиме ці послуги держава через Національну службу здоров'я України (НСЗУ), створену у 2018 році в межах медреформи.

Важливо! Для того щоб отримати безкоштовну допомогу, необхідно укласти декларацію зі своїм сімейним лікарем.

Коронавірус – не перешкода: Чого чекати українцям від чергового етапу медреформи - Фото 2

В іншому випадку за планові медичні послуги доведеться платити за тарифами, які лікарні встановлять самостійно.

Але! Послуги екстреної і невідкладної допомоги, як і раніше, залишатимуться безкоштовними для всіх пацієнтів.

Що чекає на лікарні.

До реформи вторинної ланки приєднаються лікарні, які підписали договір з Національною службою здоров'я.

Для цього вони повинні перетворитися на комунальні некомерційні підприємства, поставити комп'ютери і медичну інформаційну систему для під'єднання до національної системи електронного здоров'я e.

Коронавірус – не перешкода: Чого чекати українцям від чергового етапу медреформи - Фото 3

ins{.

Якщо медзаклад не відповідатиме цим вимогам, НСЗУ не укладатиме з ним договір, а це означає, що лікарня не отримає фінансування.

У такому разі гроші на утримання медустанови виділятиме місцева влада.

Теги за темою
Коронавірус
Джерело матеріала
loader
loader