Справа Шеремета: підозрювана Юлія Кузьменко залишиться під вартою до 30 травня
Справа Шеремета: підозрювана Юлія Кузьменко залишиться під вартою до 30 травня

Справа Шеремета: підозрювана Юлія Кузьменко залишиться під вартою до 30 травня

Справа Шеремета: підозрювана Юлія Кузьменко залишиться під вартою до 30 травня - Фото 1

Про це повідомляє hromadske.

Прокурор подав клопотання про продовження терміну арешту для Юлії Кузьменко.

На його думку, існує ризик її втечі, тиску на свідків, експертів, вчинення інших правопорушень та знищення або спотворення речових доказів.

Адвокат підозрюваної просив обрати альтернативний запобіжний захід.

За його словами, підозра необґрунтована, а ризики недоведені, зокрема ризик втечі, адже зараз кордони посилено контролюються.

Юлія Кузьменко підтримала захисника, зазначила, що не має відношення до вбивства Павла Шеремета, ніколи не знала його та просила звільнити з-під варти, наголошуючи на тому, що через карантин її допомога потрібна сину та мамі.

«Я дуже хочу продовжити роботу лікарем.

Мені байдуже, як це буде забезпечено — електронний браслет, хоч одягніть нашийник на шию, я хочу продовжити роботу», — сказала Юлія Кузьменко.

Суд задовольнив клопотання прокурора та продовжив термін тримання під вартою до 30 травня.

Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними.

Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному».

У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.

26 лютого представники групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомили, що поліція розсекретить матеріали понад 500 негласних слідчих дій.

2 березня 2020 року генеральний прокурор України Руслан Рябошапка сказав, що правоохоронці активно працюють над розслідуванням кримінального провадження щодо вбивства журналіста, однак наразі вони не мають інформації, яку можна розголосити.

30 березня досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року.

Теги за темою
Новини Вбивство Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader