14:47, 02 квітня 2020.
Загалом за порушення карантину складено вже більш як 3 тис.
адмінпротоколів, більшість – щодо власників кафе, ресторанів, торгово-розважальних центрів, які вчасно не закрили свої заклади.
У МВС розповіли про процедуру накладання штрафів / фото УНІАН.
В Україні за порушення режиму самоізоляції оштрафовані 130 громадян, які повернулись з-за кордону.
Про це в інтерв’ю заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, інформує прес-служба відомства.
«За порушення режиму самоізоляції на сьогодні вже оштрафовані 130 громадян з тих, хто повернувся з-за кордону і відмовився сидіти вдома 14 днів.
Поліція буде вибірково контролювати, чи дотримуються особи, що повернулися, режиму самоізоляції, оскільки тотальний контроль неможливий.
Будемо дзвонити їм і нагадувати про вимогу перебувати вдома, виїжджати з перевірками.
Якщо людину не застанемо, складемо адміністративний протокол, а потім вона заплатить штраф 17 тисяч гривень», - сказав Геращенко.
Заступник міністра розповів про процедуру, за якою здійснюється накладання штрафів за порушення режиму самоізоляції чи обсервації.
«Складається адміністративний протокол, він направляється в суд.
Можливо, суддя викличе того, кого звинувачують в порушенні карантину.
Нами вже складено більше трьох тисяч адмінпротоколів.
Більшість - щодо власників кафе, ресторанів, торгово-розважальних центрів, які вчасно не закрили свої заклади», - зазначив Геращенко.
За його словами, наразі в країні закриті 99% точок громадського харчування і торгівлі, не пов'язаних з продуктами, крім супермаркетів і аптек.
«У нас не заборонена робота промислових підприємств, не заборонена посівна кампанія.
Але під забороною спортивні змагання, в яких бере участь більше 10 чоловік, не можна проводити громадські заходи, крім політичних, де збирається більше 10 чоловік.
Припинено діяльність всіх театрів і кінотеатрів, спортзалів і перукарень, шкіл і вузів», - сказав Геращенко.
Він додав, що на сьогодні поліцейські, які контактують з громадянами, забезпечені засобами захисту.
«Зараз в Україну вже прибуло кілька літаків з Китаю, що доставили величезну кількість захисних масок, окулярів, комбінезонів.
Їх отримала, в тому числі, і поліція.
Крім того, МВС робило закупівлі по своїх каналах.
Тому зараз можна сказати, що у нас є необхідний мінімальний запас.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков поставив задачу: до 10 квітня, коли почнеться пік епідемії (припускаємо самий розпал 15-25 квітня), забезпечити двотижневий запас захисту кожному поліцейському, який буде контактувати з людьми.
Поліцейським, які патрулюють вулиці, видають маску, що захищає органи дихання, плюс ми поступово забезпечуємо їх окулярами.
А ті, хто буде виїжджати на затримання хворих, які порушують режим самоізоляції, забезпечені одноразовими костюмами біологічного захисту», - наголосив Геращенко.
Заступник міністра наголосив , що карантин передбачає певні обмеження і накладає на громадян відповідальність за його порушення.
«У багатьох європейських країнах зараз взагалі заборонено на вулицю виходити довше, ніж на півгодини: вигуляти собаку або зайти в продуктовий магазин чи аптеку.
Тому, вибачте, але заходи, прийняті в Україні, і заходи в Іспанії і Італії, де потрібно мати спеціальний дозвіл на вихід з дому, просто непорівнянні», - зазначив Геращенко.
Симптоми коронавірусу - як відрізнити від грипу чи застуди.
Коронавірус карта поширення на сьогодні (оновлюється).
Коронавірус новини в Україні та світі - онлайн.