"Нас годують лайном": активісти розкритикували кінець досудового слідства у справі Гандзюк і збирають акцію
"Нас годують лайном": активісти розкритикували кінець досудового слідства у справі Гандзюк і збирають акцію

"Нас годують лайном": активісти розкритикували кінець досудового слідства у справі Гандзюк і збирають акцію

Активісти не підтримали завершення досудового розслідування у справі нападу на активістку Катерину Гандзюк. Вони збирають акцію протесту під Офісом президента.

Про це йдеться в повідомленні спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?".

Активісти вважають, що справу "злили". Вони закликають людей зібратися під ОП сьогодні, 27 квітня о 19:00, і вимагати пояснень у президента.

"Нас із вами вчергове годують лайном. Ми не станемо це терпіти… Саме Володимир Зеленський обіцяв посадити вбивць Каті Гандзюк. Саме Володимир Зеленський привів до влади Ірину Венедіктову, яка всього за 40 днів розвалила справу і тепер діє в інтересах замовників та організаторів вбивства Каті", — йдеться у повідомленні.

Активісти також пояснили, чому не задоволені завершенням досудового слідства.

  • До кінця розслідування ще три місяці. За їхніми словами, слідчі дії та негласні слідчі дії ще незавершені. Не завершили навіть ті слідчі дії, які були ініційовані потерпілими і клопотання по яким були задоволені.
  • Стверджується, що передати справу до суду “як є” (без збору додаткових доказів) уже дуже довго просять адвокати фігуранта справи Владислава Мангера із нібито розрахунком на виправдовувальний вирок;
  • "ГПУ підтримала вимоги адвокатів Мангера", кажуть активісти
  • Також стверджується, що Олексій Левін так і не дав свідчень і заявив про відмову співпраці зі слідством
  • Павловський також не дав жодних свідчень.

"Очевидно, що Мангер домовився з ГПУ на найвищому рівні, щоб отримати гарантії недоторканності саме зараз. Інакше важко пояснити навіщо слідству нехтувати 3-ма місяцями, які залишились для збору доказів і обривати слідчі дії. У нас єдине пояснення: інформація, що Мангер збирав гроші підтверджується. Зібрав. Заніс. Домовився", - наполягають активісти.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. Від отриманих опіків Катерина померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

У справі Гандзюк правоохоронці спочатку затримали п’ятьох підозрюваних - організатора злочину та безпосередніх виконавців. Організатори спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook, активісти, а також Telegram-канал The Newsroom оприлюднили власні результати розслідування з посиланням на власні джерела, у яких назвали посередником між замовником вбивства та організатором помічника нардепа Паламарчука Ігоря Павловського. Своєю чергою, Паламарчук спростував всі звинувачення у причетності до вбивства Гандзюк. Разом з цим він звільнив Павловського, аби "уникнути тиску на слідство". У середині листопада суд заарештував Павловського без альтернативи застави.

Крім цього, прокуратура оголосила підозру у цій справі Олексію Левіну на прізвисько "Москаль-молодший". Левін був засуджений за організацію вбивств та розбійних нападів у Херсонській області на водіїв на автомагістралях. Після перших затримань він втік з України. Повідомлялося про те, що Левіна пов'язують з головою Херсонської облради, партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером, партійцем "Блоку Петра Порошенка" Андрієм Гордєєвим та заступником Гордєєва - Євгеном Рищуком. Останній вирішив подати заяву про тимчасове відсторонення від посади на час розслідування резонансної справи.

Уранці 11 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозру очільнику Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, якого перед тим виключили з партії "Батьківщина". Його звинувачують у безпосередньому замовленні вбивства Гандзюк. За даними прокуратури, Мангер звернувся до посередниківЛевіна та Павловського. Павловський, своєю чергою, знайшов організатора вбивства Торбіна. Мангер міг дати не менше 10 тисяч гривень для купівлі техніки, а також узгодив суму винагороди у розмірі 5600 доларів. Суд, який тривав понад 3 дні, обрав Мангеру запобіжний захід - тримання під вартою із можливістю внесення застави у 2,5 мільйона гривень. На наступний день заставу було внесено і Мангер повернувся до роботи в Херсонській облраді. Згодом суд відсторонив Мангера з посади очільника Херсонської облради. 

На початку червня організатор та чотири виконавці вбивства визнали свою провину та погодились на угоду зі слідством. 6 червня суд затвердив цю угоду. Безпосередній виконавець за версією слідства - Микита Грабчук, співучасники - Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський та Віктор Горбунов. Сергія Торбіна обвинувачення вважає підбурювачем. Їх засудили на терміни від 3 до 6,5 років в'язниці. Найбільші терміни отримали Торбін та Грабчук, решта - 3-4 роки ув'язнення. 

Джерело матеріала
loader
loader