“Я тепер "голова податкової поза штатом": Верланов заявив, що його раптово звільнили в інтересах колишніх еліт
“Я тепер "голова податкової поза штатом": Верланов заявив, що його раптово звільнили в інтересах колишніх еліт

“Я тепер "голова податкової поза штатом": Верланов заявив, що його раптово звільнили в інтересах колишніх еліт

27 квітня, 2020, 10:36.

.

Ексочільник Державної податкової служби Сергій Верланов, якого усунули від виконання обов’язків у п’ятницю ввечері 24 квітня, пояснив деталі свого звільнення.

Про це він розповів в інтерв'ю ЕП.

“Звільнили таємно.

Без розмов.

Без попереджень.

Без підстав.

Наскільки мені відомо, міністр фінансів вніс подання про наше з Максом (екскерівник митної служби Максим Нeфьодов.

– ред.) звільнення з голосу.

Міністр керувався статтею 87-1 закону про державну службу.

Ця стаття дозволяє звільняти держслужбовців категорії А за поданням прем'єра або відповідного міністра.

Це не дуже чисте юридичне рішення, м'яко кажучи, оскільки ми проходили конкурси тоді, коли цієї норми ще не було”, - пояснив він.

"З мене зняли обов’язки голови і вивели за штат.

Я тепер "голова податкової поза штатом".

Це означає, що за процедурою, в понеділок я маю прийти і запитати Тітарчука (в.

голови податкової служби.

– ред.), що мені робити.

І якщо він дасть мені якесь завдання, то маю його виконати.

Протягом півроку мені мають запропонувати три нові посади, і якщо я не погоджуся, то відпустити", – пояснив Сергій Верланов технічну сторону свого звільнення за статтею 87-1 закону про держслужбу.

Також Верланов зазначив, що “у будь-якому разі, підстав ніяких для звільнення немає.

Вони не оголошувались і не обговорювались”.

Ексголова податкової зазначив, що план відомства з наповнення бюджету у березні відновився:.

“У березні план за податковими надходженням ми виконали за всіма податками, окрім ренти.

Зараз бізнес мені обриває телефон з питаннями, що сталося”, - сказав він.

“Я вважаю, що воно (рішення про звільнення - ред.) відбулося в інтересах представників колишніх еліт, яких було остаточно усунуто від різноманітних податкових схем, починаючи від спирту, пального, тютюну і горілки, і закінчуючи схемами з ПДВ.

В останні два місяці ми особливо гарно попрацювали зі схемним ПДВ і припинили його в промислових масштабах, почали тісніше працювати з правоохоронним органами”, - додав Верланов.

Згодом міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував звільнення керівників податкової та митної служб - Максима Нефьодова та Сергія Верланова - тим, що вони “втратили довіру людей".

Зазначимо, Сергій Верланов формально провів на посаді менше року.

23 квітня 2019 року він переміг у конкурсі на посаду голови Податкової, що проводила Комісія вищого корпусу державної служби.

Теги за темою
звільнення
Джерело матеріала
loader
loader