28 квітня, 2020, 18:12.
.
Серед претендентів на посаду - багаторазовий екснардеп Микола Катеринчук, працівник фіскальної служби часів Януковича та Єлізавета Рошуорова, що вказала у декларації 0 грн доходу за минулий рік.
Про кандидатів на посаду голови Податкової написала координатор PROSUD, активістка "Автомайдану" Катерина Бутко в колонці "Української правди".
"За 1 день подачі документів своє бажання стати головою важливого державного органу виявило 6 людей.
Серед них: колишні фіскали часів Януковича та Клименка, багаторічні політики з величезними статками та кілька взагалі невідомих загалу осіб", - відзначила Бутко.
Вона зауважила, що 28 квітня уже плануються співбесіди з кандидатами, без жодних конкурсних комісій чи тестових процедур.
Кандидатами на посаду стали: Василь Поїзд, Герман Андес, Микола Катеринчук, Єлізавета Рошуорова, Дмитро Іванов, Дмитро Олексієнко.
Василь Поїзд – працівник Державної фіскальної служби.
Він також претендує на посаду заступника голови ДПС.
За словами Бутко, Поїзд став відомим у 2012 році коли він, як начальник відділу податкової служби, керував обшуком податківцями магазину Rozetka.
Інтернет-магазин тоді звинувачували в несплаті податків, але подібні обшуки були стандартною схемою тиску на бізнес з боку влади Януковича.
Герман Андес – ще один претендент на посаду голови ДПС, який давно працює у фіскальній службі.
Він також одночасно претендує і на посаду заступника голови ДПС.
Андес у 2012 році, за часів Януковича, займав посаду начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у Києві.
Він задекларував земельні ділянки в Києві загальною площею понад 15 га, столичну нерухомість, дорогий годинник та величезний кредит у понад 73 млн грн пі заставу згаданих ділянок.
Більшість з цього можна знайти у деклараціях до 2018 року.
У 2019 році в фіскала немає ані кредиту, ані ділянок.
Єлізавета Рошуорова, згідно з декларацією не заробила жодної гривін за 2019 рік.
Так само не заробили жодної копійки дорослі члени її родини - чоловік та мати.
Дмитро Олексієнко – кандидат на посаду голови та заступника голови ДПС.
Він був головою громадської ради при Державній фіскальній службі у 2014-2016 роках, а ще раніше був членом громадських рад при податковій, Міністерстві доходів та зборів та Фонду держмайна.
Олексієнко – член федерації бухгалтерів та аудиторів.
Він є бенефіціаром трьох аудиторських фірм: одна з них, ТОВ "Стандарт-Аудит", за останні роки виграла 22 державні тендери на майже 8 млн грн.
Дмитро Іванов також претендент на посаду голови та заступника ДПС.
Згідно з декларацією він проживає в Чернігові та є співвласником компанії, яка займається виробництвом фарб та лаків.
Іванов також зареєстрований як приватний підприємець сферою роботи якого є малярство та штукатурні роботи.
Микола Катеринчук - нардеп 3-х скликань, також подав декларацію на посаду.
Колишній нардеп володіє елітною нерухомістю.
Зокрема, квартирою в Києві вартістю понад 27 млн грн.
Згодом міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував звільнення керівників податкової та митної служб - Максима Нефьодова та Сергія Верланова - тим, що вони “втратили довіру людей".
Ексочільник Державної податкової служби Сергій Верланов, якого усунули від виконання обов’язків у п’ятницю ввечері 24 квітня, пояснив деталі свого звільнення: вважає, що це зробили в інтересах колишніх еліт.
А прем’єр-міністр України Денис Шмигаль згодом пояснив рішення про звільнення голів митниці та податкової “загрозою економічній безпеці” країни.
Кабінет міністрів України дозволив призначення нового голови Державної податкової служби без конкурсу.