У справі родини Суркісів проти "ПриватБанку" Державна виконавча служба (ДВС) Печерського району Києва повідомить "ПриватБанк" про необхідність виконання ухвали суду. Також, напевно, оштрафує банк за невиконання і направить матеріали в правоохоронні органи (саме такий алгоритм прописаний в законі).
Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська на своїй сторінці в Facebook.
Він нагадав перебіг справи:
- у 2017 році ухвалою Печерського районного суду як забезпечення позову (не за результатами розгляду по суті) "ПриватБанк" було зобов'язано обслуговувати депозити британських компаній, які, за інформацією в медіа, афілійовані з братами Суркісами. "ПриватБанк" вважав, що таких депозитів не існує, оскільки вони були конвертовані в акції банку, а тому ухвала є незаконною.
- "ПриватБанк" оскаржив ухвалу Печерського районного суду до апеляційної інстанції. У цьому ж 2017 році апеляційний суд відмовив у задоволенні скарги.
- Одна з британських компаній подала ухвалу суду на виконання у відділ ДВС у Печерському районі міста Києва.
- Від 2017 року триває процес примусового "виконання" ухвали суду. Насправді яким чином примусити обслуговувати депозити, яких вже не існує і які конвертовані у акції, м'яко кажучи, було не зовсім зрозуміло (ані виконавцям, ані боржнику - "ПриватБанку"), - зазначив Малюська.
- Процес "примусового виконання" переривався у 2019-му - на початку 2020 року у зв'язку з тим, що виконавець, за клопотанням "ПриватБанку", звернувся за роз'ясненням до Печерського районного суду щодо того, яким чином ухвалу можна виконати, якщо депозити уже конвертовані в акції. Печерський районний суд нічого особоливо нового не роз'яснив, близько до тексту відтворивши те, що і так було у 2017 році. Ухвала про роз'яснення була залишена без змін судом апеляційної інстанції.
Далі – у 2020 році, за інформацією міністра юстиції, трапилось наступне:
- 23 квітня ДВС закінчила виконавче провадження (гроші ніхто ані стягувачам, ані Суркісам не перераховував).
- 28 квітня одразу шість британських компаній-стягувачів (кожна окремо) звернулись із заявами про примусове виконання ухвали Печерського районного суду від 2017 року.
- 29 квітня ДВС Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржникові - "ПриватБанку".
"Думаю, що розвиток подій буде такий самий, як і усі попередні роки. Іншого сценарію розвитку подій уявити складно, оскільки ухвалу Печерського районного суду від 2017 року я і зараз не дуже розумію, як можна добровільно або примусово виконати. Тому насправді нас очікує нудне повторення минулих серій", - написав Малюська.
Він зазначив, що розв'язка настане точно не раніше розгляду Великою палатою ВСУ справи про законність (або ж незаконність) конвертації депозитів у акції (так званий bail-in) у червні цього року.
"Ну і головне: ми не стягуємо і не вимагаємо стягнути 7 мільярдів гривень (чи 250 мільйонів доларів) з "ПриватБанку". Ми виконуємо ухвалу суду, яка вимагає від "ПриватБанку" обслуговування депозитів (і біс його знає, як це зробити). Якби ми дійсно повинні були стягнути 7 ярдів на користь компаній Суркіса, ми б давно це зробили без особливих проблем. Тези пресрелізів та постів у ФБ про те, що ДВС намагається стягнути 7 ярдів з "Привату" – звичайна маніпуляція для привертання уваги до справи, яка нудно, нецікаво та монотонно тягнеться від 2017 року", - резюмував Денис Малюська.
апдейт по справі "Суркіси vs. Приватбанк" втомило вже розповідати про цю справу, але що поробиш, це стало серіалом, тож...
Опубликовано Denis Malyuska Четверг, 7 мая 2020 г.
Відео "Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову
"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Ігорю Коломойському та його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову. Господарський суд постановив стягнути на користь колишніх власників грошову компенсацію.