Дві підозри за кількома статтями: у прокуратурі АРК розповіли, в чому підозрюють Поклонську
Дві підозри за кількома статтями: у прокуратурі АРК розповіли, в чому підозрюють Поклонську

Дві підозри за кількома статтями: у прокуратурі АРК розповіли, в чому підозрюють Поклонську

Також колишня "прокурор Республіки Крим" фігурує в низці розслідувань, за якими підозри їй не оголошувались.
REUTERS
REUTERS

Прокуратура Автономної Республіки Крим оголосила дві підозри за кількома статтями Наталії Поклонській, яка після російської анексії Криму очолила підконтрольну Кремлю прокуратуру Криму, а пізніше стала депутатом Держдуми РФ.

Про це "Крим.Реалії" повідомили в прокуратурі АРК.

Зокрема, як пояснили у відомстві, Поклонській оголошено підозру за ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України - "Створення злочинної організації". Зазначається, що Поклонська та ряд інших осіб, зокрема російський "глава Криму" Сергій Аксьонов і російський спікер "кримського парламенту" Володимир Константинов створили злочинну організацію "з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів на території Автономної Республіки Крим, а також брали участь у ній".

Підозру також оголошено за ч. 3 ст. 146 - "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини". Йдеться про "справу кримських терористів", за якою в 2014 році в Криму було затримано й потім засуджено в Росії кримчан Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія.

Також Поклонська підозрюється прокуратурою АРК у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 - "Порушення законів та звичаїв війни". "У підозрі є два епізоди, які інкримінуються як військовий злочин. Представляючи окупаційну владу, Поклонська брала участь у забороні Меджлісу кримськотатарського народу, а також причетна до незаконного переслідування учасників мітингу 26 лютого 2014 року", - зазначили у відомстві.

Крім цього, Поклонська фігурує в низці українських розслідувань, за якими їй не висувались підозри. Зокрема, за даними прокуратури, йдеться про блокування доступу до сайту "Крим.Реалії" на території півострова та в Росії, що кваліфікується, як "перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".

Також у прокуратурі АРК вказують на участь Поклонської у виборах до Держдуми Росії як кандидата від анексованого Криму, чим вона "завдала шкоди суверенітету України". Ознаки цього злочину кваліфікуються за ч. 1 ст. 111 КК України - "Державна зрада".

Також у прокуратурі АРК підкреслили, що Поклонська злукавила в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону, що вона нібито не знає, в чому її звинувачують, бо їй "не надійшло письмове повідомлення". Як зазначили у відомстві, її адвокати в Києві приходять до органів попереднього розслідування, до прокуратури, до суду, знайомляться з матеріалами кримінального провадження.

Як повідомляв УНІАН, Гордон взяв інтерв'ю у Поклонської та російського терориста Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) з власної ініціативи.

19 травня прес-секретар СБУ Олена Гітлянська заявила, що інформація, озвучена в цих інтерв'ю, вже детально аналізується співробітниками Служби безпеки на предмет використання як додаткових доказів захоплення Російською Федерацією території України та фактичного розв'язання війни.

Довідка УНІАН. Поклонська до окупації Криму працювала в органах прокуратури України, а також була прокурором АРК. Навесні 2014 року була призначена окупаційною владою "прокурором Республіки Крим". Саме вона ініціювала кримінальне переслідування кримських татар і заборону в 2016 році діяльності Меджлісу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Джерело матеріала
loader
loader