Під Кабміном протестують аграрії (ФОТО).
28/05/2020 - 12:30.
.
Під Кабінетом Міністрів забралися аграрії, які протестують проти запровадження в Україні квот на імпорт мінеральних азотних добрив.
На акцію прийшло близько тисячі осіб.
Люди принесли банери «Ні поверненню корупції!», «Доступні добрива – щедрі врожаї!», «Квоти на добрива – крах продовольчої безпеки України!».
.
.
Перед входом до головної будівлі уряду аграрії встановили урни для збору коштів на новий літак міністру економіки Ігорю Петрашко.
.
Захід охороняють десятки правоохоронців.
.
Організаторами акції протесту є ГС «Всеукраїнська аграрна рада», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», ГО «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнський конгрес фермерів», об’єднання «Агро-Продовольча рада».
Сільгоспвиробники вимагають від Кабміну та президента не допустити ухвалення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства рішення, яке призведе до монополізації ринку мінеральних добрив в Україні та стрибка цін на них.
В асоціації «УКАБ» зазначили, що мотивація профільного міністерства особливо незрозуміла, враховуючи, що в 2019 році Антимонопольний комітет України визнав групу компаній «Остхем» монополістом на ринку міндобрив, яка зловживала монопольним становищем, що призводить до отримання нею надприбутків і завищення цін на добрива.
«Саме імпорт добрив із країн-торговельних партнерів України – країн ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також із Туреччини, Казахстану, Білорусі, Грузії, Китаю, США – стримує подальше зростання цін.
При цьому ціни на мінеральні добрива на внутрішньому українському ринку перевищують світові в середньому на 20-30%», – зазначають в «УКАБ».
В асоціації прогнозують, що після встановлення квот на імпорт добрив аграрії будуть вимушені купувати добрива у заводів бізнесмена Дмитра Фірташа за будь-якою встановленою ним ціною.
«Це призведе до подальшого подорожчання мінеральних добрив та великих збитків аграріїв.
Оскільки частина добрив у собівартості продукції рослинництва – близько 30%, це загрожує і дорожчанням основних продуктів харчування, а також втратою експортних ринків через неможливість конкурувати на них, у тому числі з російськими виробниками», – наголосили в «УКАБ».
Фото – Роман Пєтушков.