Сурогатне материнство: в Україні створять міжвідомчу робочу групу для усунення правових колізій
Сурогатне материнство: в Україні створять міжвідомчу робочу групу для усунення правових колізій

Сурогатне материнство: в Україні створять міжвідомчу робочу групу для усунення правових колізій

Для усунення правових колізій між законодавством України щодо сурогатного материнства та іноземних держав буде створена міжвідомча робоча група. МВС і Нацполіція України ініціюють вдосконалення українського законодавства.

Про це у п’ятницю, 5 червня, повідомляє управління комунікації Національної поліції України.

Зараз законодавство не дозволяє якісно відпрацьовувати правопорушення у випадках сурогатного материнства, а також дає можливість для здійснення шахрайства та інших порушень закону. Зокрема йдеться про фальсифікацію документів і нелегальний перетин кордону, зазначається у повідомленні.

Наразі широкого суспільного розголосу набули проблемні питання, з якими стикаються іноземні громадяни, у яких народжуються діти із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства. Нерідко це стається через правові колізії між законодавством України та іншими державами, де народження дітей за допомогою сурогатного материнства на правовому рівні заборонено.

Зокрема, це стосується реєстрації народження, документування паспортних даних, контролю за діяльністю відповідних медичних установ, нагляду за дотриманням прав учасників процесу та новонародженої дитини. Про це повідомив начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Артем Крищенко.

За його словами, сурогатне материнство з міркувань дотримання прав жінок та дітей, а також з метою недопущення торгівлі людьми, у багатьох країнах світу залишається забороненим.

Для удосконалення законодавства у МВС планують залучати стейкхолдерів, насамперед українських, та представників зацікавлених органів.

"Водночас, для детального вивчення питання та усунення прогалин в правовому регулюванні щодо використання допоміжних репродуктивних технологій буде створена міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Нацполіції", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше в Інтернеті з’явилося відео київської клініки сурогатного материнства, в якому повідомлялося, що 46 дітей чекають на своїх батьків у готелі в Києві. Після цього омбудсменка Людмила Денісова організувала перевірку щодо можливої торгівлі людьми. Як з’ясувалося, батьки всіх дітей є іноземними громадянами і не могли забрати малюків через карантин та закриті кордони. Відтоді кількість дітей від сурогатних матерів для іноземців зросла.

А уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба назвав сурогатне материнство рабством, на яке жінки погоджуються через бідність. Він вважає, що це не можливість для бездітних пар, а "торгівля дітьми".

Відео Медичний адвокат розкаже про права сурогатних матерів і народжених ними дітей

Понад 70 пар із 35-и країн світу не можуть забрати своїх біологічних дітей через карантинні обмеження. Немовлята, народжені сурогатними матерями, перебувають під наглядом приватних клінік України. Тим часом українські чиновники заявляють про необхідність заборонити жінкам виношувати дітей для іноземних пар. Як закон захищає права дітей, народжених сурогатними мамами? На що має право жінка, яка вирішила стати сурогатною мамою? Про це поговоримо із нашим гостем. Олена Бабич – адвокат, фахівець у сфері репродуктивного права сьогодні в студії "Сніданку з 1+1".

Медичний адвокат розкаже про права сурогатних матерів і народжених ними дітей
Джерело матеріала
loader
loader