Поведінка дітей різного віку: поради, як дисциплінувати малечу
Поведінка дітей різного віку: поради, як дисциплінувати малечу

Поведінка дітей різного віку: поради, як дисциплінувати малечу

Часто поведінка дітей бажає кращого і вимагає певних дій від батьків. Тоді дорослі починають шукати кращі методи з виховання, які допоможуть дисциплінувати малечу. Але тут важливо також звертати увагу на вік дитини.

Експерти запевняють, що діти не можуть повністю контролювати свої дії і емоції. До того ж, у низ є специфічні потреби. Тому батькам варто звертати увагу не лише на поведінку дитини, а й на свій власний приклад, пише Womo.

Як це зробити? Перш за все, батьки повинні використовувати емоційний зв'язок з дитиною, щоб зрозуміти причину проблемної поведінки і працювати з нею. Не так сильно варто дбати про тишу і порядок вдома, як про те, щоб надати дитині простір для вільного вираження емоцій. Тому знайдіть способи, як можна розслаблятися і не нервуватися.

Не думайте про стандарти чи шаблони, думайте про те, що потрібно вашій дитині: можливо, їй не вистачає вас, вашого співчуття, вашої присутності та уваги тощо.

Яка поведінка у дітей різного віку

  • Діти 2-3-х років

Зазвичай у такому віці малеча не контролює свою імпульсивність, часто істерики і крики – це абсолютно нормально, бо це розвиток дитини.

Істерика у маленької дитини
Істерика у маленької дитини / Фото mommyandbabybug

  • Діти 3-4-х років

Вони вже краще контролюють свій гнів, але їм необхідна допомога дорослих, щоб впоратися з емоціями. Адже діти в цей період починають висловлювати свої бажання та уподобання. Вони можуть бути агресивними, але розвиток мови має балансувати це.

  • Діти 5-7 років

Такі діти вже є більш незалежними, вони вже бачать себе самостійними. Малеча в цьому віці вже краще справляється зі своїми кризами, але істерики ще виникають.

В голові у них можуть спокійно уживатися абсолютно суперечливих думки, які допомагають вирішити проблеми. До прикладу, дитина може думати так: "Я хочу цей м'ячик, але мені доведеться відібрати його у Маші, а вона поскаржиться, тому я не буду цього робити, тому що мене насварять".

  • Діти 8-10 років

У них вже є свої захоплення та інтереси. Але вони часто порушують дозволені кордони, тому їм потрібен догляд і керівництво. Вони здатні контролювати себе, але іноді можуть зриватися.

  • Діти 11-12 років

У таких дітей свої переконання, а кордони батьків викликають бажання зруйнувати їх. Часто їх бунт здається навмисним, але насправді дитина тільки вчиться виражати себе.

  • Діти 13-17 років

Їх зміни настрою різкіші. Вони вважають себе дорослими і навіть ними здаються, але все ж вони поки діти і потребують батьків.

Як дисциплінувати дітей

Можна скористатися порадами психолога Лаури Маркхем, яка теж «за» виховання без травм та суворих покарань.

Завжди залишайтеся в емоційному контакті з дітьми

Батькам не варто концентруватися на поведінку дитини, краще звертайте свою увагу на те, що він відчуває. Ключова фраза: "Ходи до мене, я допоможу тобі".

Обіймайте дітей, коли в них істерика
Обіймайте дітей, коли в них істерика / Фото Pinterest

Спокійно на все реагуйте

Чим більше дитина роздратована, тим більш спокійною повинен бути дорослий. Але зауважте, що тут не потрібно бути холодним до дитини. Будьте готові вислухати її. І зберігайте твердість, проявляючи доброту.

Не читайте нотації

Ваша мета під час істерики дитини – заспокоїти її, а після цього вже можна відверто поговорити. В момент поганої поведінки дитини обмежтеся тим, що дійсно має знати і зробити малеча в цей момент. Використовуйте фрази: "Перестань це робити", "Використовуй добрі слова" і т.д.

Не вдавайтеся до пояснення

В момент, коли дитина має істерику, не починайте їй нічого пояснювати. Просто заспокойте, пояснювати правила поведінки будете тоді, коли дитина заспокоїться.

Зміцніть позиції

Коли дитина вже заспокоїлася і прийняв ті кордони, то через якийсь час, навіть якщо вже пройшов тиждень, нагадайте їй про те, що сталося і як все мирно в результаті вирішилося. Завірте малечу, що ви будете продовжувати захищати її і любити.

Теги за темою
Діти Психологія Сімʼя Марія Бондар
Джерело матеріала
loader
loader