У червні міжнародні резерви України збільшилися на 12,4%. І станом на 1 липня, за попередніми підрахунками, становили до 28,51 мільярда доларів. Це зумовлено і надходженням першого траншу від Міжнародного валютного фонду і нарощенням купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку.
Про це повідомляють у Національному банку України.
За інфомацією НБУ, востаннє міжнародні резерви перебували на такому рівні восени 2012 року.
"Суттєве зростання резервів упродовж минулого місяця зумовлене як надходженням першого траншу за новою програмою з Міжнародним валютним фондом і пов’язаного фінансування, так і нарощенням купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку", - зазначали у Нацбанку.
У регуляторі нагадали, що в червні Україна отримала перший транш від МВФ обсягом $2,076 млрд за новою програмою Stand-By, а також пов’язане офіційне фінансування від Євросоюзу обсягом 500 млн євро. Крім цього, уряд розмістив облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), номіновані у валюті, на 353,3 млн євро.
На обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті минулого місяця було спрямовано $1,19 млрд. З цієї суми $1,074 млрд сплачено за ОВДП, номінованими у валюті. Ще $75,7 млн - за облігаціями зовнішньої державної позики. Решта коштів - за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами. У червні НБУ викупив на міжбанківському валютному ринку понад $1,15 млрд. Інтервенції з продажу валюти не проводились.
У НБУ зазначають, що наразі обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяців майбутнього імпорту і цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.
До слова, міжнародні резерви необхідні, щоб коригувати курс національної валюти та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.
Раніше, у МВФ спрогнозували падіння ВВП України у 2020 році на 8,2% - пояснюють це слабким запасом накопичень українських домогосподарств й обмеженою фіскальною підтримкою економіки.
Нагадаємо, МВФ 10 червня погодив нову кредитну програму для України розміром $5 млрд терміном на півтора року. Представник України в МВФ Владислав Рашкован підтвердив, що першу частину допомоги згідно з новою програмою stand-by вже надіслали на рахунки уряду.
12 червня Україна отрималаперший транш від Міжнародного валютного фонду в розмірі $2,1 млрд.
Відео Україна отримає перший транш нової кредитної програми від МВФ
Понад 2 мільярди доларів - перший транш нової кредитної програми від МВФ - Україна отримає вже сьогодні. Про погодження позики, загалом на 5 мільярдів, стало відомо минулої ночі. Уперше в українській історії кредитні гроші підуть у бюджет, із них платитимуть зарплати й пенсії. МВФ не вимагає натомість ні підвищення пенсійного віку, ані збільшення тарифів.