Служба безпеки України різко відреагувала на заяву колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, яка закликала Міжнародний валютний фонд забрати перший транш кредиту в разі політичного тиску на НБУ. В СБУ вважають, що подібні заяви можуть нанести шкоду нацбезпеці держави, сіятимуть панічні настрої серед населення, а також розхитуватимуть економічну стабільність.
"Сьогодні у багатьох засобах масової інформації поширюються коментарі колишнього керівництва Національного банку України, яке заявило про те, що МВФ має "заморозити" співпрацю з Україною та зажадати достроково погасити кредити. Служба безпеки України поважає право кожного громадянина на свободу висловлювань, однак вважає неприпустимим оголошення заяв, які можуть завдати шкоди національній безпеці держави, зокрема, в фінансово-економічній сфері та негативно вплинути на ситуацію в країні", - наголосили в СБУ.
У відомстві закликали "будь-яких експосадовців утриматись від подібних неоднозначних коментарів та дбати про національні інтереси України, а не сіяти панічні настрої серед населення та розхитувати економічну стабільність держави".
Сьогодні у багатьох засобах масової інформації поширюються коментарі колишнього керівництва Національного банку України,...
Опубліковано Служба безпеки України Середа, 8 липня 2020 р.
Нагадаємо:
- 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через "систематичний політичний тиск". А вже 3 липня Верховна Рада проголосувала за його відставку.
- Смолій розповів подробиці того, як на ньогочинили політичний тиск. За його словами, все почалося восени 2019 року, коли Нацбанк опинився у корупційному скандалі, який, на його думку, "замовили". А після початку пандемії коронавірусу до цього ще додалися вимоги до НБУ зменшити облікову ставку.
- Команда Національного банку закликала припинити здійснювати політичний тиск на їхню роботу не на словах, а діями.
Відео Нацбанк без голови: чи знайшли заміну Смолію і як реагують на відставку депутати у Раді
Нацбанк без голови. Верховна Рада зібралась на позачергове засідання, щоби звільнити голову Національного банку Якова Смолія. Він сам вирішив піти і пояснив це систематичним політичним тиском. Що має на увазі Смолій і чи знайшли йому заміну - у сюжеті.