"РФ не проти зустрічатися": Зеленський сказав, коли очікує на оголошення дати "нормандського саміту"
Україна очікує найближчим часом на узгодження дати наступної зустрічі лідерів "нормандської четвірки". Уже є згода Німеччини і Франції.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з президенткою Швейцарії у Києві 21 липня, передає "Радіо Свобода".
Зі слів глави держави, Росія "не проти" зустрічі у "нормандському форматі" в Берліні. Крім того, французька та німецька сторони теж підтвердили своє погодження щодо перемовин.
"Зараз ми розуміємо, що в принципі в нас є підтвердження з німецької сторони, з французької сторони і є погодження, що Російська Федерація теж не проти зустрічатися. Я думаю, усі розумію, як це важливо для нас усіх зустрічатися в цьому форматі. Тому ми найближчим часом очікуємо дати зустрічі в нормандському форматі", – сказав Зеленський.
Нагадаємо, нещодавно Росія заявила, що "найближчим часом" очікує від України "проєкт поправок до Конституції, які б врегулювали особливий статус Донбасу". На що очільник МЗС Дмитро Кулеба відповів, що Україна як незалежна держава ухвалюватиме ті закони, які вважає необхідними. І жодна країна не вказуватиме, яким має бути її закон. А тому, якщо РФ не влаштовує українське законодавство, то "це проблема Росії".
Перший "нормандський саміт" від осені 2016-го відбувся в Парижі у грудні 2019 року.
Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовилисьпро наступний саміт протягом чотирьох місяців.
Відео Москва висуває вимогу змінити Конституцію України на зустрічі "нормандської четвірки" у Берліні
Змінити Конституцію України і надати окупованим територіям Донбасу особливий статус. Такі вимоги до України висуває Москва і саме про це просто зараз говорять радники лідерів країн "нормандської четвірки" у Берліні. Про деталі зустрічі повідомив німецький часопис "Шпігель", посилаючись на робочі документи російських переговорників. Змінивши на сумнівному референдумі власну конституцію, тепер Москва вимагає проєкт змін до основного закону України впродовж трьох днів, до 6 липня на переговорній групі в Мінську. Йдеться і про втілення так званої формули "Штайнмайера", за якою ОРДЛО отримує особливий статус зразу після проведення виборів і визнання їх з боку ОБСЄ.