Україна хоче повернення Росії в СЦКК на Донбасі, щоб прискорити деескалацію - Резніков
Україна хоче повернення Росії в СЦКК на Донбасі, щоб прискорити деескалацію - Резніков

Україна хоче повернення Росії в СЦКК на Донбасі, щоб прискорити деескалацію - Резніков

Українські військові мають право на відповідні дії в результаті обстрілу бойовиків, впевнений Резніков.
Резніков переконаний, що обстріли бойовиками на Донбасі після перемир'я потрібно розслідувати / фото УНІАН
Резніков переконаний, що обстріли бойовиками на Донбасі після перемир'я потрібно розслідувати / фото УНІАН

Україна хоче, щоб російські військові офіцери повернулися до складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Це дозволить домогтися постійного режиму тиші.

Про це повідомив Hromadske віце-прем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Він підкреслив, що це дозволить рухатися в напрямку досягнення деескалації.

"Ми сподіваємося, що буде відновлена робота СЦКК і російські офіцери, військові повернуться до його складу, тому що цей механізм, виходячи з досвіду інших військових конфліктів, працює", - сказав Рєзніков.

Він додав, що російська сторона не відмовляється від такої участі, але висуває свої вимоги.

Раніше представник ОРДЛО заявив, що Україна має повне право вимагати повернення Росії в СЦКК після того, як бойовики порушили режим повного припинення вогню в перший же день.

Крім того, раніше Резніков заявив, що через стрілянину по українським військовим на Донбасі після оголошення перемир'я повинно бути проведене розслідування. При цьому він сподівається, що сьогоднішні обстріли були випадковістю. Про це він повідомив в коментарі РБК-Україна.

"Сподіваюся, що це був ексцес, випадковість, оскільки режим вступив у дію кілька годин тому, а лінія розмежування досягає 400 км і не до всіх відповідний наказ донесли. Ми чекаємо відомості за добу від ООС і СММ ОБСЄ. У разі якщо це була навмисна провокація і умисне порушення домовленостей, до порушника повинні бути застосовані відповідні санкції ", - додав віце-прем'єр.

За його словами, українські військові на цей раз не відповіли на провокацію, але вони мають на це право згідно з міжнародним законодавством. Зокрема, мова йде про Гаазьку конвенцію 1907 року "Про закони і звичаї сухопутної війни" (розділ V, стаття 40), яким визначено, що будь-яке суттєве порушення перемир'я однією зі сторін надає право іншій відмовитися від нього і, навіть, в випадках крайньої необхідності, невідкладно відновити військові дії.

"Наші військові знають про всі ці норми і повірте, не стоятимуть бездійно у разі необхідності. Якщо коротко: у разі відвертого поновлення збройної агресії підконтрольними Росії збройними формуваннями, ми маємо повне право на самооборону і відповідь", - пояснив Резніков.

Однак він уточнив, що Україна прагне мінімізувати втрати серед українських військовослужбовців і цивільних осіб, тому намагається дотримуватися режиму припинення вогню.

Нагадаємо, з 27 липня на Донбасі набув чинності режим повного припинення вогню, при цьому в перший день нового перемир'я бойовики двічі обстрілювали позиції українських військових і проводили дистанційне мінування території з допомогою протитанкових гранатометів.

Попри обстріл з боку бойовиків в Офісі президента заявили, що перемир'я на Донбасі працює, а порушення режиму тиші" не несуть системний характер.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Джерело матеріала
loader
loader