Дві державні енергетичні компанії продаватимуть частину виробленої електроенергії для потреб населення за ціною в 1 копійку за кіловат. Зокрема, "Енергоатом" зобов'язаний буде продавати за цією вартістю майже 50% електроенергії, а "Укргідроенерго" - 30%.
Відповідне рішення про зміни в положення про спеціальні зобов'язання на ринку електроенергії ухвалив Кабінет міністрів під час свого засідання 5 серпня, пише УНІАН.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це рішення дозволить "Енергоатому" продавати більше своєї електроенергії на ринку для промислових споживачів, а це відповідно поліпшить фінансове становище держкомпанії, а вітчизняний бізнес отримає дешевшу електроенергію. Водночас кінцева ціна електроенергії для побутових споживачів не зміниться.
"Буде збільшено відпускання електроенергії, яку держкомпанії "Енергоатом" і "Укргідроенерго" зможуть продавати за двосторонніми договорами і на інших сегментах ринку. Це поліпшить фінансове становище цих держкомпаній, це поставить на зрозумілий рівень відносини на енергетичному ринку", - запевнив Шмигаль.
Глава уряду пояснив, що до цього "Енергоатом" міг продавати лише 10% електроенергію на ринкових умовах для промислових споживачів, тепер цифра зросте до понад 40%.
"Як було раніше. "Енергоатом" продавав спочатку 5%, потім лише 10% виробленої електроенергії на ринкових умовах. Тепер "Енергоатом" продовжить постачати дешеву електроенергію для українських сімей. Тобто 50% електроенергії "Енергоатому" поставлятиметься для потреб населення за ціною 1 копійка за кіловат, щоб максимально знизити кінцеву ціну поставки електроенергії. При цьому "Енергоатом" отримає можливість реалізовувати більш як 40% своєї електроенергії на ринкових умовах", - додав Шмигаль.
Зазначимо, що в уряді запевнили, що цього року тарифи на електроенергію для населення залишаться стабільними. А вже від наступного - можуть змінитися.
Відео Нардепи і експерти заявили про загрози для економіки, які несе рішення Ради про зменшення "зеленого тарифу"
"Зелений тариф" зменшили, але недостатньо. Цього тижня Верховна Рада прийняла законопроєкт, яким урізала тарифи для виробників альтернативної енергетики. Як це вплине на енергетичну галузь та чому експерти вважають, що це імітація змін – дивіться у сюжеті.