Вода в Крим: на які кроки піде Путін і як діяти Україні
Вода в Крим: на які кроки піде Путін і як діяти Україні

Вода в Крим: на які кроки піде Путін і як діяти Україні

Окупаційна влада Криму переходить на обмеження подачі води. Як розвиватиметься ситуація і до чого готуватися Україні, – далі в нашому матеріалі.

Ситуація з водопостачанням у Крим двояка

Як розповів 24 каналу політичний експерт Сергій Постоловський, ситуація з постачанням води в Крим двояка. З одного боку, ми постійно заявляємо, що Крим – це Україна. З іншого, близько 80% жителів півострова не вважають себе громадянами України.

При повному припиненні постачання води в Криму виникає питання: що робити з людьми, яким російська пропаганда розказуватиме, що ніби "фашисти" позбавили їх води? Як їх потім повертати в Україну?
– зауважує Сергій Постоловський.

анексія криму
У Криму окупаційна влада обмежує подачу води 

Вода в Криму: головне

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.
  • Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. З настанням спеки значно погіршилась ситуація з водопостачанням у Криму. Обміліли водосховища на півострові – Міжгірне та Білогірське.
  • Влада Криму вводить поетапне обмеження постачання води. Під час першого етапу – 24 серпня – добовий відбір води знизився до 140 тисяч кубометрів, а гаряче водопостачання взагалі припиняється.
  • На другому етапі– з 2 вересня – відбір води має зменшитися до 120 тисяч кубометрів на добу.
  • На третьому (заплановано на 7 вересня) подачу води буде знижено до 100 тисяч кубометрів на добу. Воду подаватимуть по годинах: вранці та ввечері.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання про постачання води в окупований Крим ніхто не розглядає. "Ми не мусуємо це питання, ми зараз не говоримо про ніяку подачу води до Криму. Я не знаю, хто підіймає це питання", – наголосив Зеленський.

Як діятиме Росія і що варто зробити Україні

На думку Постоловського, якщо в Криму складеться катастрофічна ситуація з водопостачанням, то високий ризик того, що Росія тиснутиме на Україну не лише дипломатичними, політичними чи економічними шляхами. А вдасться до активізації бойових дій. Причому в кількох напрямках.

Путін може, зокрема, спробувати пробити сухопутний коридор до Криму. І це може статися досить швидко: питання кількох тижнів – місяця. Тому найкраще для України – захищатися військовим шляхом. Причому активно і на повну силу. Бо сподіватися на підтримку Заходу не варто. Крім завірянь, ми нічого не почуємо,
– підкреслює Постоловський.

зеленський
Зеленському треба захищати країну військовим шляхом / Фото ОПУ 

Водночас експерт зауважує: чи вистачить політичної волі у влади повністю залишити Крим без води? За умов посилення тиску Росії відновлення водопостачання виглядатиме, як перша поступка Зеленського за рік президентства. І Путін це розуміє. Тому для президента Зеленського це буде випробуванням.

Теги за темою
Володимир Зеленський Новини України Володимир Путін Новини політики Війна на Донбасі анексія Криму Статті Публікації
Джерело матеріала
loader
loader