Зловживання в "Борисполі»: Суд призначив ексдиректору аеропорту заставу в понад 5 млн грн
Зловживання в "Борисполі»: Суд призначив ексдиректору аеропорту заставу в понад 5 млн грн

Зловживання в "Борисполі»: Суд призначив ексдиректору аеропорту заставу в понад 5 млн грн

11 вересня, 2020, 09:41.

.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав ексдиректору аеропорту "Бориспіль", а нині президенту компанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), Євгенію Дихне запобіжний захід у вигляді застави у 5,25 млн грн за зловживання службовим становищем.

Про це пише Ліга.

За інформацією видання, заставу за Дихне внесе авіакомпанія МАУ.

У виданні нагадали, що ВАКС напередодні почав розгляд клопотання сторони звинувачення про обрання запобіжного заходу президенту авіакомпанії МАУ Євгенію Дихне.

Його підозрюють у зловживанні службовим положенням, яке спричинило понад 16,5 млн грн збитків державному підприємству "аеропорт "Бориспіль".

Зазначається, що прокурор наполягав на застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави майже 15 млн грн.

"Сторона звинувачення здійснює клопотання про застосування щодо підозрюваного Дихне запобіжного заходу у вигляді застави у відповідному розмірі - 6800 прожиткових мінімумів для працездатних осіб", - цитує видання слова прокурора.

Слідчі НАБУ заявили, що звинувачення полягає в тому, що в 2014-2019 роках вищі керівники держпідприємства передавали в оренду приміщення комерційним структурам, не маючи на те права.

Як пояснили виданню в МАУ, практика підписання попередніх договорів, в період, коли Фонд держмайна проводить процедури вибору орендарів, існує з 2010 року.

"Термінів на проведення конкурсу оренди у Фонду держмайна, згідно закону, немає.

Нормальна практика для Фонду - проводити конкурс близько двох років", - цитує видання слова пресслужби компанії.

Там наголошують, що за цей час різними керівниками було підписано понад 150 договорів, з них близько 100 - це договори, що забезпечують виробниче функціонування будь-якого цивілізованого аеропорту світу: оренда кас, офісних і складських приміщень.

У МАУ пояснили, що після укладення попереднього договору учасник повинен підписати основний договір (звичайно, якщо стане переможцем конкурсу, який проводиться Фондом держмайна).

В іншому випадку - звільнити площу для нового орендаря.

Це обов'язкова умова договору.

"На думку слідства, якщо орендодавець оплачував за попереднім договором суму Х, а в результаті конкурсу (проведеного, нагадаю, через два роки) учасник виграв конкурс з ціною Y, яка вище ніж ціна X, то на YX завдано шкоди підприємству.

Логіка господарника інша - X це значно вище і краще ніж нуль, помножений на 24 місяці.

Вартість оренди в обох випадках визначається незалежними акредитованими оцінювачами, а не директором державного підприємства.

це якщо про гроші.

Як оцінити відсутність можливості забезпечити роботу аеропорту без кас авіакомпаній, кас Укрзалізниці, аптеки, громадського харчування - я не знаю ", - цитує Ліга коментар Дихне.

За його словами, це не нова тема, вона добре знайома всім міністрам інфраструктури та керівникам Фонду держмайна.

Теги за темою
аеропорт МАУ
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader