Рада нацбезпеки та оборони планує обговорити питання обліку користувачів забороненої соцмережі "ВКонтакте" в Україні упродовж шести місяців - саме у цей термін мають бути затверджені Стратегії кібербезпеки та інформаційної безпеки держави.
Як повідомило "Суспільне", про це розповіли в апараті РНБО на запит, яким чином буде здійснюватися такий облік.
"Відповідно до затвердженої Стратегії національної безпеки України протягом півроку буде розроблено нову Стратегію кібербезпеки України, а також стратегію інформаційної безпеки. Питання створення "системи обліку українських користувачів російської соціальної мережі "ВКонтакте" та, за необхідності, інших соцмереж, що знаходяться під контролем держави-агресора, обговорюватиметься в рамках реалізації згаданих стратегій", – йдеться у повідомленні РНБО.
У відомстві вважають, що доступ до російських заборонених соцмереж з території України становить реальну загрозу національній безпеці, тому "потребує зусиль щодо нейтралізації".
"Російська соцмережа "ВКонтакте", яка перебуває під санкціями з 2017 року, є одним з інформаційно-психологічних засобів цієї гібридної війни, тому користування її ресурсами та розповсюдження відповідного російського контенту в інформаційному просторі України розцінюється як загроза національній безпеці України, що потребує нейтралізації", – зазначається у повідомленні РНБО.
Облік користувачів "ВКонтакте" в Україні: що було раніше
- 25 вересня 2020 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив про те, що держава буде ставити на облік людей, використовують російську соціальну мережу "ВКонтакте", і в разі продовження поширення забороненого російського контенту вони будуть мати справу з Національною поліцією.
- Крім цього, Данілов повідомив, що РНБО та інші державні органи спільно з міжнародними партнерами планують найближчим часом повністю закрити доступ до "ВКонтакте" в Україні.
- Адміністрація забороненої в Україні соцмережі вже відреагувала на подібні наміри.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Юрій Годован