Чи дійсно українці досі хочуть до Європи: за що сотні вмирали на Майдані?
Чи дійсно українці досі хочуть до Європи: за що сотні вмирали на Майдані?

Чи дійсно українці досі хочуть до Європи: за що сотні вмирали на Майдані?

Володимир Зеленський дав інтерв’ю європейському виданню

Президент України Володимир Зеленський дав розгорнуте інтерв’ю європейському виданню Politico Europe перед самітом Україна – ЄС у Брюсселі.

Зеленський запевнив, що курс України щодо Європи залишається незмінним.

Чи дійсно українці досі хочуть до Європи: за що сотні вмирали на Майдані? - Фото 1

Відповідаючи на питання, очільник держави зазначив, що саме український народ відстоює та захищає ті цінності, які визнані ключовими в ЄС. Дійсно, українці віддавали свої життя на Майдані і це не повинно бути забутим. Не можна забути, за що саме загинуло 14 тисяч 6 років тому.

«Ми ментально більше європейці, ніж, вибачте, деякі країни ЄС. Ми більше європейці, згадуючи Майдан, про який ви сказали. Українці захищають головні принципи, головні цінності ЄС».

 Українці хочуть жити в європейській країні, в цивілізованій країні, правовій, розвиненій, але саме Україні, а не в якійсь іншій державі. Україна має йти своїм шляхом, не копіюючи когось іншого.

Також Президент наголосив, що за багатством природних ресурсів економічно Україна має посісти заслужене високе місце, як одна з найпотужніших європейських держав.

Не обійшлося і без згадки ситуації на Донбасі. Зеленський зазначив, що Європа має пам’ятати, що саме за європейське мислення віддають свої життя українці в Донбасі.

Цікаво, що Президент наголосив, що хотів би ясно бачити, як і кожен громадянин України, кінцеву фінальну ціль, порівнявши Україну з марафонським бігуном:

«Українці можуть бути великими бігунами, марафонцями і знати, що через 42 кілометри – фініш, і вони до нього біжать. І коли ми йдемо в ЄС, а в деяких законопроектах ми туди «біжимо», щоб показати своє прагнення, – ми повинні бачити саме той «прапорець фінішу», щоб нам було зрозуміло, що через такий-то час, після таких-то конкретних кроків Україну запросять, а не вона попроситься в ЄС».

Лідери ЄС планують порушити питання верховенства права в Україні на саміті у Брюсселі. Особливо гостро постає питання судової реформи та СБУ. Але звинувачень у відхиленні від курсу боротьби проти корупції з боку ЄС немає.

Джерело матеріала
loader
loader