/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fd5d7761113e08a647953f0114ae640e7.jpg)
Відсутні 90% даних: метеорологи розповіли, як пандемія коронавірусу знизила точність прогнозів погоди
Точність прогнозів погоди у світі суттєво знизилася через те, що під час пандемії COVID-19 у небо піднімається значно менша кількість літаків.
Про це у вівторок, 27 жовтня, заявили у Всесвітній метеорологічній організації (ВМО), інформує агенція dpa.
Як пояснив генеральний секретар організації Петтері Таалас, близько 90 відсотків погодних даних, які зазвичай надходять від літаків у повітрі для прогнозування погоди, наразі відсутні.
За його словами, компанії та організації, які займаються прогнозуванням погоди, намагалися компенсувати брак даних з літаків, утім, негативного впливу на точність прогнозів уникнути не вдалося.
Зазвичай близько 40 світових авіаперевізників надають дані зі своїх літаків про температуру повітря, силу та напрямок вітру, які використовуються для планування погоди.
В рамках Міжнародної асоціації повітряного транспорту нині планують поглибити співпрацю у цьому напрямку.
Від точності прогнозів погоди залежить робота і самих авіакомпаній - ці дані використовуються для оцінки ризиків для польотів, а також для планування їхньої рентабельності.
Раніше головний економіст Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) Браян Пірс заявив, що міжнародні авіаперевезення зможуть повернутися до показників, що спостерігалися до пандемії COVID-19, лише у 2024 році.
Відео Чому соціально-економічні наслідки пандемії для жінок набагато важчі, ніж для чоловіків
Якщо ви чоловік, вірогідність перенести COVID-19 у тяжкій формі у вас вища, ніж у жінок. Це дані британської організації "Глобальне Здоров’я", яка проаналізувала світову статистику. А поки науковці намагаються зрозуміти, в чому ж причина такої різниці - в генетиці чи особливостях поведінки різних статей, точно відомо інше. Економічні і соціальні наслідки пандемії для жінок набагато важчі. Якщо ви жінка, вас скоріше звільнять чи скоротять заробітну плату у часи кризи. Чи зведе нанівець COVID-19 усі спроби подолати гендерну нерівність і чи існує якийсь вихід - у сюжеті.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F8a46ee10e8c37082246b2f1aace8ca80.jpg)

