Кулеба запросив Францію долучитися до роботи Кримської платформи
Кулеба запросив Францію долучитися до роботи Кримської платформи

Кулеба запросив Францію долучитися до роботи Кримської платформи

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки Жаном-Івом Ле Дріаном.

"Міністри обговорили динаміку дипломатичних зусиль у рамках Нормандського формату з мирного врегулювання російсько-української війни на Донбасі. Французький міністр дав позитивну оцінку зусиллям України з створення передумов для прогресу у врегулюванні й  підкреслив незмінність позиції Парижа щодо підтримки суверенітету України та територіальної цілісності у межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у повідомленні пресслужби відомства 2 листопада.

Дмитро Кулеба поінформував французького колегу про ініціативу створення Кримської платформи - міжнародного формату, що консолідує зусилля міжнародного співтовариства з деокупації Криму, захисту прав людини в умовах тимчасової російської окупації: “Міжнародному співтовариству потрібно комплексно подивитися  на проблему незаконної окупації Криму та її наслідків”.

Дмитро Кулеба запросив Францію взяти активну участь у роботі Кримської платформи.  Жан-Ів Ле Дріан висловив вдячність за запрошення та запевнив, що принципова позиція Франції щодо невизнання спроби анексії Криму триватиме надалі, як і відповідна  політика обмежувальних заходів по відношенню до Росії. У зв’язку з цим французька сторона розгляне інформацію щодо запуску Кримської платформи.

Також міністри позитивно відзначили зростаючу динаміку двосторонньої співпраці у багатьох галузях, зокрема збільшення обсягів торгівлі та інвестицій. Вони підтвердили налаштованість на проведення до кінця 2020 року засідання Українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва, яке забезпечить умови для збільшення французьких інвестицій в економіку України.

Крім того, співрозмовники окремо обговорили перспективи українсько-французького співробітництва в Африці, зокрема у галузях безпеки, торгівлі та інвестицій.

Окремою темою розмови стала європейська інтеграція України. Жан-Ів Ле Дріан позитивно відзначив підсумки успішного Саміту Україна-ЄС і підтвердив налаштованість Парижа на подальшу підтримку відносин Україна-ЄС на основі домовленостей саміту. Дмитро Кулеба наголосив на важливості подальшої інтеграції економік України та Європейського Союзу, як це передбачено Угодою про Асоціацію.

 “Я глибоко переконаний, що у сучасному світі, особливо на тлі пандемії, Україна та ЄС є природними партнерами для побудови міцної економіки Європи”, - зазначив він.

Також окрему увагу міністри приділили темі системних реформ в Україні на основі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  Дмитро Кулеба поінформував французького колегу про руйнівні наслідки сумнозвісного рішення Конституційного Суду України для антикорупційних реформ у нашій державі та запевнив, що Президент та Уряд України рішуче налаштовані захистити ефективну роботу антикорупційної інфраструктури та інші реформи.

У свою чергу, Жан-Ів Ле Дріан зазначив, що Франція підтримує рішучість, із якою президент України Володимир Зеленський почав діяти у цій ситуації.

Жан-Ів Ле Дріан прийняв запрошення Дмитра Кулеби здійснити візит до України для обговорення всього спектру двосторонніх питань.

Своєю чергою, Дмитро Кулеба висловив співчуття французькому колезі у зв’язку з нещодавніми нападами у Франції, жертвами яких стали невинні люди.

Нагадаємо, 20 жовтня під час виступу у Верховній Раді президент Володимир Зеленський заявив, що питання Криму повернене в міжнародний порядок денний і зараз створюється формат "Кримська платформа". Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова, повідомив голова держави. Зеленський зазначив, що вже обговорив ініціативу з представниками ЄС, Британії, Канади та Туреччини. Багато хто погодився приєднатися та брати активну участь. 

Відео Донбас, Крим та коронавірус: депутати Верховної Ради заслухали щорічне звернення президента

Війна і мир на Донбасі, повернення Криму до складу України та епідемія коронавірусу - це одні з тем щорічного звернення президента до Парламенту. Послання мусило відбутися ще навесні, на першу річницю його каденції, але, через карантин, виступ Зеленського відклали аж до осені. Весняний жорсткий карантин президент назвав правильним рішенням, коли між економікою і боротьбою за життя обрали порятунок людей. Що ще говорив президент, яких депутатів він вирішив відправити на передову і як на це реагували народні обранці – дивіться далі у випуску.

Донбас, Крим та коронавірус: депутати Верховної Ради заслухали щорічне звернення президента
Джерело матеріала
loader
loader