Україна повинна негайно відновити антикорупційну інфраструктуру, оскільки це є умовою надання фінансової допомоги та безвізу з ЄС.
Про це йдеться у заяві речника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Петера Стано, пише "Європейська правда".
Речник заявив, що рішення Конституційного суду України щодо елементів антикорупційного законодавства має далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні, створеної після Революції гідності.
Він підкреслив, що це рішення також ставить під сумнів низку міжнародних зобов'язань, які Україна взяла на себе щодо своїх міжнародних партнерів, включно з ЄС.
Стано наголосив, що боротьба з корупцією є одним з ключових орієнтирів і зобов'язань, які Україна взяла на себе в рамках Угоди про асоціацію, недавно узгодженої програми макрофінансової допомоги між ЄС і Україною та процесу лібералізації візового режиму.
Він запевнив, що у ЄС відзначають складність ситуації і цінують невідкладність, з якою президент і уряд хочуть її вирішити, проте це треба зробити якнайшвидше.
"Ми закликаємо українську владу в найкоротші терміни відновити законодавство про електронне декларування активів і відповідні завдання Національного агентства із запобіганню корупції, а також стабілізувати правовий статус Національного антикорупційного бюро України до крайнього терміну 16 грудня, встановленого Конституційним судом.
Надійна судова реформа як і раніше необхідна на благо всіх українців", - йдеться у заяві.
Як відомо, президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт про розпуск Конституційного суду.
Таке рішення пов'язане зі скасуванням КСУ кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях.
Втім, більшість фракцій в Раді проти ініціативи президента про розпуск КСУ.