В Україні не вистачає медичного кисню, чому влада не подбала про це за 8 місяців пандемії?
В Україні не вистачає медичного кисню, чому влада не подбала про це за 8 місяців пандемії?

В Україні не вистачає медичного кисню, чому влада не подбала про це за 8 місяців пандемії?

В Україні не вистачає медичного кисню, чому влада не подбала про це за 8 місяців пандемії?

04.11.2020

Оригінал – на сторінці Олексія Давиденка у Facebook

В Україні не вистачає медичного кисню. Точніше, не самого кисню, а ємностей, куди потрібно його заправляти, щоб доставляти до лікарень. Усі наявні ємності вже використовують, але їх бракує. А більше взяти ніде. Все, як завжди.

В Україні балони не виробляють. У продажу їх немає. У всьому цивілізованому світі вже давно відійшли від такого архаїзму, як забезпечення лікарень киснем за допомогою постачання і заміни балонів. Там на територіях лікарень встановлюють кисневі станції, які цей кисень на місці виробляють і подають до ліжок.

Новини за темою

Сучасні кисневі системи – це станції, які отримують кисень із повітря, плюс до цього – це ціла система розводки кисню по всій медустанові, включаючи спеціальні компресори для ШВЛ!

У нас же навіть у Києві абсолютна більшість лікарень отримує кисень від постачальників – у балонах. Балони з киснем привозять до лікарень, як бутлі з водою до офісів.

Чому?! Тому що 25 років всім було до цього байдуже.

Кошти на встановлення автономних кисневих станцій не виділяли, а поставки кисню в балонах завжди були локальним бізнесом адміністрації лікарень.

Цього тижня в Кабміні раптом зрозуміли, що в лікарнях не вистачає кисню, тому що в країні немає ємностей. Але ж проблема з киснем – це відома проблема непідготовленості лікувальних установ до різкого збільшення потреби в кисні!

Стоїть лікарня, де вся система забезпечення киснем створена ще у часи СРСР (а це більшість наших лікарень). Вона дозволяє забезпечити киснем насамперед тільки відділення реанімації та операційні. А це невелика кількість ліжок!

А зараз під час пандемії коронавірусу кількість ліжок, які потребують кисню, збільшилася в 10 разів!

Ось ви, обивателю, скажіть, чи здатна стара система забезпечення киснем це витримати? Звичайно, ні! А якщо ще до цієї системи підключити сучасні апарати ШВЛ?

Тому проблема модернізації всієї системи забезпечення киснем наших лікарень була абсолютно очевидною для всіх причетних ще в березні.

Тоді скажіть, що завадило? Тепер же вони обривають всі телефони в пошуках ємностей для зберігання і транспортування кисню. Але їх немає.

Аналогія проста. У маленькому офісі зазвичай п'ють воду, яку доставляють у бутлях. У великому офісі більш вигідно ставити фільтр на місці. Так ось, бутлі закінчилися, і взяти їх ніде, а фільтр не поставили. Уявіть, ви господар коворкінгу, де п'ють воду в бутлях. У вас завжди було 10 бутлів на 50 чоловік. Вісім місяців тому вам сказали, що в листопаді буде кошмар і кількість людей в офісі, які п’ють воду, може збільшитися в 10 разів. А ви так і не поставили фільтр на кран і не купили нових бутлів.

Березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень – невже вам цього часу забракло, щоб закупити кисневі балони?! Не ШВЛ. Не КТ. Звичайні ємності для кисню.

Невже вам у МОЗ і Кабміні було незрозуміло 8 місяців тому, що у разі збільшення кількості хворих зросте потреба у кількості ліжок і кисні, а значить, в ємностях для його зберігання і транспортування?!

За 8 місяців можна було б по всій країні в опорних лікарнях встановити нові автономні кисневі станції, зробити розводку і забезпечити безперебійне постачання медичного кисню пацієнтам не тільки на період коронавірусу, а й на десятиліття наперед.

Замість цього в листопаді ви шукаєте і не можете знайти  звичайні металеві балони. Вас не звільняти треба – вас треба судити.

Олексій Давиденко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

 
#епідемія коронавірусу #коронавірус в Україні #коронавірус #пандемія коронавірусу #кисень #апарати ШВЛ
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Коронавірус пандемія Коронавірус в Україні епідемія коронавірусу
Джерело матеріала
loader
loader