Ефективніше за рентген: Дослідження показало, що краще для діагностики пневмонії при коронавірусі
Ефективніше за рентген: Дослідження показало, що краще для діагностики пневмонії при коронавірусі

Ефективніше за рентген: Дослідження показало, що краще для діагностики пневмонії при коронавірусі

Ефективніше за рентген: Дослідження показало, що краще для діагностики пневмонії при коронавірусі

09.11.2020

Оригінал на сторінці Ольги Голубовської у Facebook

Згідно з новим дослідженням, УЗД легенів у відділеннях надання медичної допомоги краще, ніж рентген грудної клітки, для діагностики пневмонії Covid-19.
Дослідники порівняли діагностичні можливості УЗД легенів у 143 пацієнтів з Covid-19, виконаного за допомогою портативного пристрою, з рентгеном грудної клітки. Остаточний діагноз було підтверджено за допомогою комп'ютерної томографії. Показано, що УЗД легенів має чутливість 97,6%, рентгенографія - 69,9%. Специфічність становить 33,3% для УЗД і 44,4% - для рентгена.

Новини за темою

Ми на нашій кафедрі широко почали застосовувати УЗД легенів для обстеження хворих ще з березня. Нині накопичено великий досвід, метод не складний, дозволяє дивитися легені в динаміці, швидко і безпечно, доступний і незамінний, на мій погляд, в умовах масового надходження хворих, які вимагають динамічного спостереження. Його застосування обмежується тільки відсутністю відповідних портативних пристроїв, які легко переносяться у відділеннях інтенсивної терапії. Ми, наприклад, тягаємо цілий апарат, придбаний університетом, по відділеннях, але воно того варто.

На рентгенах часто вогнища ковідного запалення "не видно", часто рентгенологи їх не описують або описують як "зміну судинного малюнка". Тому я взагалі не вважаю за доцільне проводити рентгенологічне дослідження при легкому і навіть іноді середньотяжкому перебігу захворювання: діагноз не підтвердить, час витратите, та й лікарі не повинні спиратися на ці дані. (Свіжий приклад на фото, у висновку пневмонію не описано, а на КТ - близько 25% ураження, різниця в дослідженні становить кілька годин). Добре видно на рентгені вже великі ділянки ураження, тоді ж і контроль ефективності лікування цим методом є дуже показовим.

До речі, робити КТ при легкому перебігу захворювання я теж не бачу особливої необхідності, бо навіть якщо і є пневмонія, тактика ведення хворих не змінюється. Проте легкий перебіг - це не тільки показники температури, звісно, а й уся сукупність клініко-лабораторних даних.

Тож освоюйте, колеги, УЗД легенів і не тільки. Згодиться. Наприклад, можна й докторську захистити з цього приводу, як це зробила я. А взагалі, будь-який лікар може дивитися "свою" зону відповідальності. Це розширює кругозір і клінічне мислення. Та й взагалі просто цікаво.

Ольга Голубовська

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

#пневмонія #коронавірус в Україні #епідемія коронавірусу #УЗД #діагностика
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Коронавірус в Україні епідемія коронавірусу
Джерело матеріала
loader
loader