Президент Володимир Зеленський звернувся до Венеційської комісії з проханням оцінити конституційну ситуацію, спричинену рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня. Крім того, Зеленськийпопросив надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства після його ухвалення.
Відповідний лист президент направив голові Венеційської комісії Джанні Букіккіо, повідомляє 25 листопада сайт глави держави.
Зеленський у листі зазначає, що останні рішення КСУ щодо базового для антикорупційної інфраструктури України законодавства призвели до серйозної конституційної кризи.
"Українська влада рішуче налаштована до її розв’язання та відновлення законодавчих механізмів запобігання та боротьби з корупцією", – повідомляє президент.
Зокрема, Зеленський звертається до Венеційської комісії з проханням надати висновок щодо ухвалення рішення суддями Конституційного Суду України за наявності можливого конфлікту інтересів, щодо додержання КСУ процедури розгляду справи та ухвалення рішення та стосовно його обґрунтованості і дотримання меж конституційного подання.
"Президент закликає надати висновок за процедурою прискореного розгляду, зважаючи на нагальну необхідність пошуку збалансованого рішення задля виходу з конституційної кризи", - додають на сайті президента.
Зазначимо, що 20 листопада Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеційської комісії Джанні Букіккіо щодо пошуку рішення для швидкого та ефективного розв’язання конституційної кризи в Україні.
Нагадаємо, суперечливе рішення Конституційного суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування збурило суспільство, оскільки воно фактично "обнулює" ключові реформи в Україні й, імовірно, може мати негативні наслідки для держави.
Відео Зеленський категорично не сприймає рішення КСУ, яке скасувало частину антикорупційного законодавства
Президент Зеленський категорично не сприймає рішення Конституційного Суду, яке скасувало частину антикорупційного законодавства. У цьому він сьогодні запевняв послів країн "Великої сімки". Президент запевнив дипломатів, що, попри рішення КСУ, Артем Ситник залишиться директором Антикорупційного бюро, а визнання неконституційними окремих положень закону "Про НАБУ" жодним чином не вплине на легітимність та незалежність як самого відомства, так і його директора.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Анжела Слюсаренко