Як живуть інваліди в Україні: 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю
Як живуть інваліди в Україні: 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Як живуть інваліди в Україні: 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

У світі проживає понад 650 мільйонів людей з особливими фізичними потребами, з них в Україні - близько трьох мільйонів. Тема життя інвалідів в нашій країні дуже актуальна, адже, як і в багатьох інших сферах нашого буття, тут також не обійтися без проблемних питань.

Міжнародний день людей з інвалідністю - це можливість привернути увагу суспільства до потреб сімей, дітей та підлітків у соціальних послугах, які тільки загострилися під час пандемії COVID-19.

За визнанням самих людей з особливими фізичними потребами, ставлення до них і з боку громадян, і з боку держави помітно поліпшується.

ЮНІСЕФ Україна розповіли, що в честь Міжнародного дня людей з інвалідністю вирішили ще раз поділитися успіхами Вови Чарушина. Він довів на власному прикладі, що всі бар'єри - в головах людей.

«Володя Чарушин, автор інтерактивної дактильной абетки разом з Upshift України, з легкістю виступає в залах Верховної Ради та Генеральної асамблеї ООН, де підкорює серця. Хлопець не тільки виграє спортивні змагання, але вже закінчив школу і самостійно вступив до коледжу, де навчається ландшафтного дизайну. Ми віримо, що для молоді не повинно бути ніяких перешкод» - написали на Facebook сторінці.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про забезпечення створення безбар'єрного простору в Україні», яким передбачено розробку Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.

Як живуть інваліди в Україні: 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю - Фото 1

В рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар'єрів», спрямованої на забезпечення рівних можливостей для всіх українців, Міністерство цифровий трансформації і ПРООН в Україні створять зручний каталог послуг для вразливих груп населення. Каталог буде розміщений на державному порталі «Дія» в окремому розділі «Дія. Без бар'єрів».

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на забезпечення рівних можливостей для всіх...

Опубликовано Офіс Президента України Среда, 2 декабря 2020 г.

Приєднуйтесь до нашого каналу Viber! Читайте нас в Telegram!  

Блогер і журналістка Олеся Медведєва на своєму телеграм-каналі «Леся з Країни» написала повідомлення, яке приурочила до цього дня. 

Вона розповіла, що нечасто пише про такі дати, але робота з людьми, які мають інвалідність, стала вагомою частиною її життя. 

Журналістка представила трохи статистики: 

«На кінець 2019 року 6,3% населення України - люди з інвалідністю. Є інвалідність вроджена, є придбана. Є дієздатні і недієздатні. 1,2,3 групи.
6,3% - це дуже багато. Серед них багато дітей і людей похилого віку, які отримують копійки від держави. Від таких дітей батьки не рідко відмовляються, таким людям складно знайти себе в житті, в суспільстві і вкрай складно в стосунках». 

Олеся Медведєва навіть кандидатську дисертацію писала на тему соціалізації молоді з інвалідністю за допомогою творчості. Вона зазначила, що в Україні людей з інвалідністю використовують тільки щоб попіаритися, як, наприклад Перші Леді Порошенко і Зеленська.

Якісь закони приймають, але, як вони працюють насправді, всім начхати.

Пандуси так і не спромоглися побудувати в потрібній кількості, ергономіка вулиць, будівель соціальної інфраструктури та транспорту абсолютно не пристосована для потреб людей з інвалідністю.

Толерантності до таких людей не стало більше. Їх все так же беруть до ВНЗ і на роботу для статистики перед податковими й іншими державними органами.

«Сьогодні не свято. Сьогодні день, коли можна і потрібно тикати носом владу в це питання.

А людям з інвалідністю великий респект і багато-багато сил не просто виживати, а жити!» - пише блогер. 

Ірина Верещук на своєму телеграм-каналі теж вирішила підтримати людей з інвалідністю. Вона написала: 

«Сьогодні Міжнародний день людей з інвалідністю. В Україні їх понад 2,5 мільйона. Їм не потрібна жалість. Їм потрібно нашу повагу і трохи нашої уваги. Закликаю всіх зробити (або почати робити) щось хороше для людей з інвалідністю. Але тихо, без зайвого шуму, з повагою».

Раніше портал MY.UA писав про те, яке православне свято відзначають 3 грудня і що не можна робити в цей день.

Цього року оплата комуналки в Україні значно зросла, в порівнянні з минулим роком. На скільки зросла платіжка на одну сім'ю - читайте на порталі MY.UA.

Все найцікавіше в нашому Twitter і Flipboard!

Джерело матеріала
loader
loader