Робот Da Vinci зі Львова прооперував першого пацієнта
Робот Da Vinci зі Львова прооперував першого пацієнта

Робот Da Vinci зі Львова прооперував першого пацієнта

У Львові оперує єдиний в Україні робот. Машина під назвою Da Vinci прооперувала першого пацієнта. У місцевій лікарні швидкої медичної допомоги за допомогою сучасної медтехніки лікарям вдалося врятувати пацієнта із грижею діафрагми. Операцію медики провели без жодного розрізу, лише через проколи, а хірург керував машиною дистанційно. Деталі в сюжеті Христини Гашенко. 

На операційному столі лікарні швидкої допомоги 50ти річний Віктор Ніколаєв. Йому оперують одну із найскладніших патологій діафрагмальну грижу. У чоловіка частина шлунка - в грудній клітці.

Операцію медики провели за допомогою сучасного робота Da Vinci. Ювелірна точність рухів у важкодоступних місцях, а також мінімальне пошкодження тканин гарантоване, кажуть лікарі. Нині його використовують в більшості розвинених країн світу. Роботом керує лікар, який перебуває за пультом управління - за кілька метрів від пацієнта за допомогою надчутливих сенсорів. Всього у робота чотири руки, на одній з яких - 3D-камера з двадцятикратним збільшенням.

Андрій Стасишин, хірург Лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів:

За допомогою спеціальних джойстиків керуючих засобів нам вдавалося маніпулювати інструментами, приближувати камеру, виділяти анатомічні структури на хорошому детальному рівні. Тобто верифікація тканин була прецензійною і це дало нам змогу власне виконати всі поставлені нами завдання.

Артур Горієвський, лікар-хірург Лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів:

Вона допомагає більш точно, більш делікатно виконувати оперативні втручання. В певних труднодоступних зонах організму і зокрема при діафрагмальних грижах.

Операція тривала майже шість годин. А уже вранці, пацієнт самостійно вийшов до журналістів.

Віктор Ніколаєв, пацієнт Лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів:

Почуваю себе дуже добре після такої операції. Ніц не болить нічого. Голова не крутиться.

Тепер у лікарні робота-хірурга використовуватимуть в "ювелірних"операціях - зокрема кардіохірургії, гінекології та урології. Наразі усі медичні втручання безкоштовні. Львівській лікарні апарат подарували меценати.

Олег Самчук, головний лікар Лікарні швидкої допомоги:

Це є розвиток сучасної європейської медицини. Лікарня швидкої меддопомоги і українська медицина не може від світу відставати на десятки років. Тому цей апарат дав можливість зрівнятися із світом в нових технологіях. Робити медичну медицину в ногу із часом.

Тим часом показники першого пацієнта в нормі. Його планують уже завтра виписати з лікарні. 

Теги за темою
Здоров'я Львів Технології лікарі
Джерело матеріала
loader
loader