18 грудня Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами».
Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Проєкт Закону зареєстровано за № 4413. Під час пленарного засідання про проєкт Закону доповіла заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
Вона розповіла, що законопроєктом пропонується врегулювати правову невизначеність процедури призначення членів наглядової ради депутатськими фракціями і групами, виклавши статтю 8 у новій редакції.
Зокрема, у проєкті пропонують збільшення строку повноважень членів наглядової ради з чотирьох до п’яти років, який відповідатиме строку повноважень парламенту. Зміни до частини п’ятої зазначеної статті, передбачають, що депутатська фракція і група у разі дострокового припинення повноважень свого представника у наглядовій раді НСТУ, може делегувати іншого, одначе «строк повноважень такого члена визначається в межах невідбутого строку повноважень члена, що достроково припинив повноваження, з урахуванням положень цієї частини».
Євгенія Кравчук доповіла також рішення Комітету щодо цього законопроєкту та альтернативного за №4413-1. Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт №4413 за основу і в цілому з урахуванням пропозиції Комітету:
«по тексту законопроєкту, де мова йде про представництво депутатських фракцій і груп у наглядовій раді Національної суспільної телерадіокомпанії України, слова "делегують»", "делегованого", "делегування" замінити відповідно на слова "обирають", "обраного", "обрання", а проеєт №4413-1 - відхилити».
За результатами голосування законопроєкт 260 голосами прийнято за основу.
Нагадаємо, 16 грудня Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ.
Додамо, проєкт Закону №4413, авторами якого є Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Олександр Абдуллін, Тетяна Циба та інші народні депутати, зареєстровано в парламенті 23 листопада 2020 року. А 8 грудня Юрій Павленко зареєстрував альтернативний законопроект №4413-1 «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України».