Для відновлення Донбасу необхідні мільярди, яких в Україні просто немає
Для відновлення Донбасу необхідні мільярди, яких в Україні просто немає

Для відновлення Донбасу необхідні мільярди, яких в Україні просто немає

В Кабміні розповіли, скільки грошей потрібно на відновлення Донбасу

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков розповів, що до 2014 року Донеччина та Луганщина були потужними промисловими, індустріальними та аграрними регіонами. Проте зазнали економічних втрат через військову агресію Російської Федерації.

Експерти, оцінивши втрати, зазначили, що на мінімальне відновлення регіону знадобиться близько 20 млрд доларів.

Для відновлення Донбасу необхідні мільярди, яких в Україні просто немає  - Фото 1

Ці цифри, звісно ж, орієнтовні, але вже зараз зрозуміло – вони астрономічні. Вирішити ці завдання за рахунок коштів державного бюджету, донорів або чергових кредитів неможливо.

На засіданні уряду була підтримана концепція розвитку Донецької та Луганської областей.

Підхід до вирішення економічних проблем в регіоні базується на створенні можливостей та стимулів для інвестицій. Необхідно визначити території пріоритетного розвитку, запровадити частковий стимул у вигляді спрямування частини прибутку підприємців на реінвестування у власний розвиток, поширити стандарти міжнародних комерційних арбітражі, страхувати військово-політичні ризики, розвивати інфраструктуру.

Читайте новини політики в нашому Telegram та Viber!

Війна на Донбасі

Олексій Рєзніков впевнений, що «віртуальний Мінськ» не може завершити війну на Донбасі.

Міністр зазначив, що війна завершиться на рівні лідерів країн, а не в Мінську чи ще десь.

Тому політичні радники лідерів країн, що беруть участь у вирішенні цього питання і є тим, в хорошому сенсі, проміжним елементом, що допоможе досягти порозуміння між лідерами країн та ТКГ.

Мінські угоди

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій зазначив, що пункти прописані в постанові стосовно проведення виборів не є постійно діючими. Ця постанова є разового характеру, вона регулювала лише місцеві вибори 24 жовтня 2020 року і не розповсюджується на вибори в окупованому Криму і окупованій частині Донбасу.

Навіть в Комплексі заходів чітко вказано, що вибори в ОРДЛО мають відбуватися за окремим законом, який ще не обговорений, не написаний і відповідно не прийнятий парламентом.

Тому всі зауваження з російської сторони щодо невиконання Україною Мінських угод безпідставні.

Мінські угоди чітко визначають, що фінальним акордом, котрий позначить кінець війни на окупованих територіях, мають бути вибори. Але ж вони повинні проводитися після де окупації, демілітаризації, роззброєння і виведення іноземних військ і взяття Україною під контроль кордону з Росією.

Для відновлення Донбасу необхідні мільярди, яких в Україні просто немає  - Фото 2

Рєзніков поділяє думку Ангели Меркель, що Мінські угоди не висічені на камені. Вони вже не відповідають реаліям. Там прописані терміни 2014 -2015 роки. Лінія розмежування вже давно не відповідає вказаній в угодах, збройні сили, що знаходяться під впливом РФ окупували значну більшу територію.

Тому Мінські угоди, в будь-якому випадку, треба переглядати.

Раніше сайт новин MY.UA писав, що Володимир Зеленський розповів про ведення відновлювальних робіт на територіях, близьких до лінії розмежування, які постраждали через бойові дії.

Доктор соціальної економіки Зіновій Свереда впевнений, що Україні пора перейти від тактики захисту до тактики нападу. Що варто зробити для того, щоб з Україною рахувалися світові держави - дізнайтеся на MY.UA.

Читайте актуальні новини на нашому каналі в Twitter

Приєднуйтесь до нас в Flipboard

Джерело матеріала
loader
loader