Денісова звернулася до КСУ з поданням про визнання неконституційними положень законів у сфері охорони здоров’я
Денісова звернулася до КСУ з поданням про визнання неконституційними положень законів у сфері охорони здоров’я

Денісова звернулася до КСУ з поданням про визнання неконституційними положень законів у сфері охорони здоров’я

КИЇВ. 6 січня. УНН. Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційними окремих положень законів у сфері охорони здоров’я в умовах медреформи та боротьби з коронавірусом. Про це вона написала в Telegram, передає УНН.

"Сьогодні звернулася до Конституційного Суду України з конституційним поданням про визнання неконституційними окремих положень законів України, що стосуються сфери охорони здоров'я, надання медичних послуг населенню, питань ліквідації та реорганізації закладів охорони здоров'я в умовах реалізації медичної реформи та подолання пандемії COVID-19", - написала Денісова.

За її словами, складнощів у протидії хворобі завдали й певні законодавчі зміни, а також започаткована у 2017 році медична реформа, що відбувається одночасно з реформами децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

"Виникла ситуація, за якої розпочата медична реформа із наступним встановленням на законодавчому та підзаконному рівнях у деяких випадках неспівмірних меті засобів досягнення – протиепідемічних заходів, призвели до порушень та обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, свідченням чого є численні звернення громадян до мене, як до Уповноваженого ВРУ з прав людини", - написала Денісова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через відсутність документів 10% ромів позбавлені медичної допомоги - Денісова

У зверненнях людей порушувалися наступні питання:

- щодо неконституційності впроваджуваної медичної реформи,
- нерозумності, неспівмірності мети та заходів, які намагався встановити уряд для подолання пандемії COVID-19,
- про неконституційність окремих положень законів України, відповідних постанов Кабінету Міністрів України
- також були висловленні прохання звернутися з відповідним конституційним поданням КСУ.

"Наголошую, що конституційні принципи, на яких базується здійснення прав і свобод людини і громадянина в Україні, включаючи також право на охорону здоров’я, передбачають правові гарантії, правову визначеність і пов’язану з ними передбачуваність законодавчої політики у сфері охорони здоров’я, необхідні для того, щоб учасники відповідних правовідносин могли бути впевненими у своїх законних очікуваннях, що їх право, його зміст і обсяг буде ними реалізовано. Сподіваюся на відкриття КСУ конституційного провадження за моїм поданням та розгляд його по суті, адже порушені права громадян у сфері охорони здоров’я мають бути відновлені та надалі забезпечуватися державою", - підсумувала Денісова.

Нагадаємо, Конституційний Суд України відкрив провадження за конституційним поданням народних депутатів щодо конституційності постанови Кабінету Міністрів України, якою було запроваджено “карантин вихідного дня”.

Теги за темою
Україна Конституційний суд
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader