/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F1cde8a06-fc44-479a-b7c9-e714efa12b02.png)
Доктор Комаровський розповів про шкоду промивання носу фізіологічним розчином
Відомий в Україні доктор-педіатр Євген Комаровський відповів на запитання, яке хвилює багатьох.
Так, на сайті лікаря, один з користувачів поставив йому запитання з приводу шкоди для природного імунітету людини від частих промивань носа фізичним розчином.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F6c38498e-5198-48e8-886f-da2db109774d.png)
Так, в тексті питання-повідомлення, запитується, чи не зашкодить така процедура, адже з промиванням носа, нібито, змивається також слиз, що захищає дихальні шляхи, і чи не стануть тоді шкідливі речовини і організми безперешкодно потрапляти в організм.
Що Комаровський думає про часте промивання носа фізіологічним розчином
Відповідаючи на звернене до нього запитання, лікар згадав відому приказку: "Що занадто, то не здраво".
Так, за словами педіатра, побоювання здійсняться тільки якщо літрами лити в ніс дитини фізіологічні розчини, причому повторюючи це тричі на день.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe3c7ba2b-2c7f-4a15-a24e-75cb3d33ab9d.png)
Інші новини медицини - в Telegram та Viber!
Комаровський також нагадав, що в дійсності ніхто не змушує робити саме промивання носа. Мовляв, суть в тому, щоб зволожити слизову оболонку носа в разі її пересихання. А це відбувається, за словами лікаря, при недотриманні правильних параметрів повітря, а саме - нормальної температури і вологості.
Отже, відповідно до рекомендацій Комаровського, замість закапування або промивання носа, варто створити умови, щоб слизова не пересихала.
Як уникнути пересихання слизової
Уникнути пересихання слизової оболонки носу допоможе придбаний термометр і гігрометр, а також побутові зволожувачі і регулятори на батареї.
При відсутності грошей на покупку зволожувачів, за словами педіатра, потрібно хоча б частіше мити підлогу, покласти мокрий рушник на батарею. Мовляв, коли діти сплять в теплих піжамі в кімнаті, де температура повітря не перевищує 18-20 градусів і при вологості в 40-60%, їх не доведеться мучити промиванням носа.
Однак Комаровський зазначив, що при одному закапуванні в дві або три години по парі крапель фізрозчину, ніякої шкоди для носу не буде.
Відзначимо, що на MY.UA ви знайдете і свіжі новини.
Так, ми писали, що Україна закупить вакцину від коронавірусу у Китаї.
Читайте актуальні новини на нашому каналі в Twitter!
Приєднуйтесь до нас в Flipboard!

