Китайська вакцина від COVID-19, яку купила Україна, показала ефективність менш ніж 60% – ЗМІ
Китайська вакцина від COVID-19, яку купила Україна, показала ефективність менш ніж 60% – ЗМІ

Китайська вакцина від COVID-19, яку купила Україна, показала ефективність менш ніж 60% – ЗМІ

Результати клінічних випробувань у Бразилії вакцини від коронавірусу Coronavac, розробленої китайською лабораторією Sinovac, показали середній показник ефективності нижче від 60%. Про це повідомляє інформаційний портал UOL із посиланям на два джерела у Національному агентстві нагляду за здоров'ям в Бразилії (Anvisa).

Офіційні результати дослідження будуть опублікують 12 січня.

Раніше у ВООЗ і бразильському Anvisa наголошували: щоб використовувати вакцину для імунізації населення, досить рівня ефективності 50%.

Нагадаємо, раніше повідомляли, результати третього етапу клінічного випробування вакцини Coronavac в Індонезії продемонстрували ефективність 65,3% порівняно з 91,25% під час аналогічного випробування в Туреччині. ЗМІ повідомляли, що в Бразилії вакцина від Sinovac показала 78% ефективності.

Зазначалося, що вакцина Sinovac менш ефективна, ніж вакцини, розроблені Moderna Inc. і спільно Pfizer Inc. і BioNTech SE, ефективність яких склала 94,5% і 95% відповідно. Але її можна зберігати в стандартному холодильнику, що спрощує і здешевлює транспортування і зберігання в менш розвинених країнах.

Як повідомляв 5.UA, голова ДП "Медзакупівлі" заявив, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов самостійно визначив постачальника вакцини від коронавірусу для України, перевищивши повноваження.

Нагадаємо, у МОЗ заявили, що уряд уже підписав угоду про постачання 1 мільйона 900 тисяч доз китайської вакцини. Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech упродовж 30 днів після реєстрації.

Переговори в Міністерстві охорони здоров'я вели від вересня. Використають сироватку насамперед для захисту тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто напряму бореться з пандемією. Щеплення буде безкоштовним. 

За умовами договору, перші 700 тисяч доз поставлять в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації. Що стосується домовленості про отримання 8 мільйон доз у рамках глобальної ініціативи COVAX – українська сторона нині працює над тим, щоб збільшити цю кількість удвічі – до 16 мільйонів, зауважив Зеленський. 

Джерело матеріала
loader
loader