/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F97c4da5fe5b6618599a1b73daadf04ba.png)
Залежність від телефона: експерти дали поради, як "звільнитися" від гаджетів
Люди вже зовсім не можуть без нього жити. Йдеться про мобільний телефон. У 9 із 10 випадків його до рук беруть без жодної на те потреби. Вчені лондонської школи економіки провели експеримент і з’ясували: за телефон хапаються кожні 5 хвилин, просто щоб перевірити.
Чому всі стали залежними і як зменшити власний екранний час — про це йдеться 13 січня у сюжеті ТСН.19:30.
Згідно з британським експериментом, 89 відсотків усіх взаємодій з телефоном — інціатива самих людей. Лише один відсоток добровольців відповідали на дзвінки, 6 відсотків перевіряли пошту. Решта просто так заходили до соцмереж, перевіряли месенджери чи дивилися на блокування екрана. В середньому добровольці користувалися ґаджетом хвилину (64 секунди), половина з них — і цього менше (23 секунди).
Постійно тягнутися до телефону людину змушують страх та фобії. І надмірне використання ґаджетів може виключити зі справжнього життя.
Відео "Не можу без нього": як зменшити власну залежність від телефона
Ми вже геть не можемо без нього жити. Мова про мобільний телефон. У 9 з 10 випадків його до рук беруть без жодної на те потреби. Вчені лондонської школи економіки провели експеримент і з'ясували: за телефон ми хапаємося кожні 5 хвилин - просто його перевірити. Чому ми стали залежними і як зменшити власний екранний час - намагалася з'ясувати ТСН.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fa75201779edd0558f132d621a1e5659f.jpg)
- Telegram
- Messenger
- Viber
"Спілкуючись, ми на 20 відсотків сприймаємо інформацію через те, що говоримо, а решту — через невербальні знаки, жести, міміку, зморшки, зміну пози. І коли ми позбавлені живого спілкування, тоді буквально розучуємося з вами розуміти один одного", — говорить Наталя Кадя, експертка з нейроменеджменту.
Щоб витіснити одну звичку, у цьому випадку мобільну залежність, потрібно перелаштувати мозок на іншу, кажуть психологи. І тут питання не стільки часу, як дисципліни.
"Боротися не потрібно, а потрібно знайти щось у житті, що піде на заміну. Якщо ви чогось прагнете, якщо ви чимось займаєтеся і це вам дуже подобається, самі не зрозумієте, що вже пів години, годину, пів дня не брали в руки той ґаджет", — радить лікар-психіатр вищої категорії Олена Хаустова.
Водночас ґаджети полегшують життя, дають необхідну під час пандемії можливість — працювати віддалено. Головне, щоб вони не замінили реальне життя віртуальним.
Читайте також: гаджети для українців можуть зрости у ціні
- Автор:
- Валентина Доброта

