Верховна Рада ухвалила в першому читанні два законопроєкти про посилення відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки та встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні відповідних перевірок.
Відповідні законопроєкти схвалили нардепи під час засідання 26 січня.
Згідно із проєктом закону щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, який підтримали 317 нардепів, пропонується збільшити розміри штрафів за низку порушень, зокрема, за:
- порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки;
- здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки та невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;
- завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.
Так, за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки каратимуть штрафом від 510 до 8500 грн. За свідомо неправдивий виклик спеціальних служб пропонується також збільшити штраф від 3400 грн до 10 200 грн.
За перше порушення вимог законодавства у сфері техногенної, пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб пропонується встановити вдвічі менший розмір штрафу, аніж за невиконання цих вимог, термін на усунення яких надано приписами чи постановами посадових осіб ДСНС (стаття 188-8 Кодексу).
"У нашому законодавстві є багато проблем в частині притягнення до відповідальності осіб, які не хочуть виконувати приписи пожежних інспекторів. Наразі штраф за те, що людина не виконує в своєму закладі правила пожежної безпеки, починається від 8,50 грн. А максимальний штраф за порушення встановлених законодавством правил пожежної безпеки – 109 гривень", - зазначив заступник очільника МВС Антон Геращенко
За законопроєктом, стосовно перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки, передбачається штраф від 17 000 до 34 000 грн. Також пропонується надати право складати протоколи про адміністративне правопорушення поліцейським та посадовим особам органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки.
У разі, якщо правопорушники перешкоджають діяльності правоохоронців, пропонується надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи.
За інформацією МВС, упродовж двох років трапилося 30 тисяч випадків, коли інспекторів пожежної служби не допускали на об’єкти.
Нагадаємо:
- Штрафи й кримінальна відповідальність: в Україні посилили покарання за порушення вимог пожежної безпеки
- Трагедія в готелі "Токіо Стар": що не так з системою протипожежної охорони в Україні
- Без димових датчиків, сигналізації і пожежних виходів: ТСН перевірила житло у курортному Бердянську
- ТСН перевірила на дотримання норм пожежної безпеки ті заклади,де вже були порушеннячи загорання
Відео За останні 10 років у пансіонатах для літніх сталося щонайменше 6 пожеж, схожих на харківську
Щонайменше 6 подібних пожеж у пансіонатах для літніх людей сталося за останні 10 років. У одній із наймасштабніших, і дуже схожій на нещодавню Харківську, до суду дійшло тільки зараз, через майже 5 років після трагедії. Тоді у селі Літочки, що в Київській області, вогонь забрав життя 17 людей, ще 5 уклав на лікарняні ліжка. Основна версія від комісії з розслідування трагедії – не якісна електромережа. Власника пансіонату, спочатку заарештували, але згодом випустили.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Анастасія Курило