Україна планує отримати від МВФ кілька траншів: коли та скільки
Україна планує отримати від МВФ кілька траншів: коли та скільки

Україна планує отримати від МВФ кілька траншів: коли та скільки

За 2020 рік Україна накопичила 16 млрд доларів державного боргу. Великі надії щодо погашення цього боргу влада покладає саме на співпрацю з МВФ та отримання траншів від нього.

У 2021 році Україна очікує  від МВФ $2,2 млрд — отримати їх сподіваються трьома траншами. Решту грошей в межах програми підтримки економіки планують отримати вже в наступному році.

Перший транш очікували вже в березні 2021 року.

Україна планує отримати від МВФ кілька траншів: коли та скільки - Фото 1

Співпраця з МВФ, на думку експертів, необхідна Україні, щоб увійти в міжнародну економічну спільноту як конкурентоспроможна і рівна держава.

Необхідно виконати план МВФ лише раз, але до кінця. Тоді економіка зможе розвиватися нормально і Україна вийде на рівень Польщі чи Туреччини.

Країни постійно позичають гроші під низький відсоток і це нормально.

Вимоги МВФ

Володими Зеленський під час спілкування з журналістами у жовтні 2020 року зазначав, що на його особисту думку, Україна виконала всі вимоги, які поклав на неї МВФ. Хоча як всередині держави, так і ззовні є люди, які працюють проти України.

Щодо виконання умов фонду, Віталій Портніков зазначив, що Президент живе у своєму світі, в якому все набагато оптимістичніше, ніж в реальному.

Портніков вважає, що призначення Оксани Маркарової на посаду посла України у США є саме кроком до встановлення контакту з МВФ. Маркарова має великий досвід у такій роботі та вона повинна знайти шлях до грошей, котрі обіцяв виплатити Україні МВФ.

Україна планує отримати від МВФ кілька траншів: коли та скільки - Фото 2

На початку листопада 2020 року міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що Україна виконала 4 з 10 пунктів Меморандуму МВФ.

Через місяць після цього радник Офісу Президента Тимофій Милованов повідомив, що траншу від МВФ у кінці 2020 року не буде. Причиною цього стало те, що українська сторона не виконала покладених на неї вимог.

Слідкуйте за нами, де Вам зручно: наш Telegram та Viber!

Україна має припинити співпрацю

Керівник з політичних питань Київської школи економіки, виконуючий обов’язки міністра економіки в 2020 році Павло Кухта вважає, що співпрацю з МВФ потрібно припиняти.

Він порівняв МВФ з хірургом – його втручання потрібне, але будь-яка нормальна людина не хоче багато років лежати на операційному столі.

Експерт хоче, щоб Україна вийшла з програми МВФ та кредитувалася на нормальних ринках, як роблять всі країни і жила нормальним економічним життям.

Це ненормально сидіти в програмі МВФ нескінченно і бути в постійному режимі реанімації.

Але Павло Кухта також погоджується з тим, що для виходу з програми Фонду треба провести реформи, які прописані в Меморандумі, вирішити проблему корупції. Якщо цього не зробити – кредитів Україні не дасть ніхто. Щоб вийти з-під опіки МВФ треба, щоб інші кредитори не боялися давати в борг Україні.

Україна планує отримати від МВФ кілька траншів: коли та скільки - Фото 3

Вимоги МВФ покликані не змусити Україну робити те, що комусь хочеться, вони потрібні, в першу чергу, самій державі, щоб українцям довіряли у світі.

Раніше сайт новин MY.UA писав, що через зниження тарифів на газ та повернення до державного регулювання в України можуть бути проблеми з МВФ.

В Україні суттєво зросте прожитковий мінімум. Читайте про всі новини в Українській економіці на MY.UA.

Приєднуйтесь до нас в Twitter

Слідкуйте за нами в Flipboard

Джерело матеріала
loader
loader