![Коли з’являються перші ознаки вагітності – відповідь гінеколога](https://thumbor.my.ua/vR2vkRU6R9XWcQEFnNK1IrfIFIc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fbab6b0c35d1c2f42615b2a6a95372af1.jpg)
Коли з’являються перші ознаки вагітності – відповідь гінеколога
Досить часто трапляється так, що жінка не помічає змін в організмі та списує ознаки вагітності на отруєння та погане самопочуття. Проте деякі симптоми можуть сигналізувати про те, що в організмі жінки зароджується нове життя.
Факти ICTV поспілкувалися з гінекологом медичного центру Сіті клініка Світланою Коханенко про перші ознаки вагітності та коли вони з’являються.
Ознаки вагітності на першому тижні
– На першому тижні особливих ознак вагітності немає, тому про це дізнатися неможливо, – зазначила Світлана.
Термін вагітності визначається з першого дня попередньої менструації, а не з дня можливого запліднення, як часто вважають.
Ознаки вагітності
Світлана Коханенко зазначає, що симптоми вагітності у жінок індивідуальні. Але найбільш поширені – затримка менструації, зміни у молочних залозах та нудота.
– Найчастіше ці симптоми з’являються на 4-5-му тижнях вагітності, але у кожної жінки буває по-різному, – розповіла лікар.
Затримка менструації
Під час запліднення та імплантації плодового яйця в організмі збільшується рівень гормонів, які змінюють процеси в організмі та запобігають відторгненню зародка.
Зміни у молочних залозах
У перший місяць вагітності жінка має незвичні відчуття в грудних залозах, які супроводжуються збільшенням кількості ділянок, молочних протоків, альвеол. Жінки відчувають розпирання, поколювання, тупий біль. Цей симптом вагітності схожий на ознаку того, що скоро будуть критичні дні.
![вагітність](https://thumbor.my.ua/mQSno94pZVEbXAsvcZVSK24zwNY=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F2afc99282fc5d9fb53b12962ce3f8c4c.jpg)
Нудота
Гормони впливають на всі органи та системи, зокрема і на травлення. Вони змінюють метаболічні процеси, знижують тонус м’язів. На це травна система реагує порушенням дефекації (запор, діарея), підвищеним газоутворенням (метеоризмом), блюванням.
– Але все це суб’єктивно. Не можна думати, що ви вагітні тільки тому, що у вас затримка, або ви відчуваєте нудоту, адже ці симптоми можуть бути сигналом інших хвороб організму.
Часто пацієнткам хочеться бути вагітними, і жінки самі починають придумувати собі певні симптоми. А потім настають критичні дні і всі ознаки зникають, – додала гінеколог.
Хибна вагітність
Хибна вагітність може бути у будь-якої жінки, яка дуже хоче завагітніти.
– Моя порада: якщо з якихось причин не виходить завагітніти, не треба розглядати кожен цикл з цією метою. Треба жити звичайним життям, і все з часом вийде, якщо немає соматичних проблем в організмі, – стверджує гінеколог.
Як правильно зробити тест на вагітність
Якщо ви відчуваєте ознаки вагітності, то краще одразу вдома пройдіть швидкий тест на вагітність. Лікар стверджує, що краще робити тест на вагітність з першого дня затримки.
– Не варто робити тест до затримки, адже це не буде інформативно. Краще з першого дня затримки зробити тест в домашніх умовах, і якщо він показав сумнівний результат або дві смужки, тоді через тиждень слід звернутися до лікаря, щоб зробити УЗД, – наголосила Світлана Коханенко.
![тест на вагітність](https://thumbor.my.ua/O1VHxiURfZVcUtgtOZgx2Ja6Nyg=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F12058006b06531cdf082b6860caf580f.jpg)
Точність показників тесту залежить від дотримання деяких правил:
- найкраще використовувати ранкову сечу, адже зміст ХГЛ там найбільший і визначити його легше;
- не вживати перед тестом великої кількості напоїв. Це розбавить сечу і знизить концентрацію гормону;
- препарати для збільшення рівня фертильності можуть впливати на результат, тому за добу до проведення тесту варто утриматися від приймання лікарських препаратів;
- перевіряйте термін придатності тесту.
Домашні тести не дають повної гарантії одержання точного результату, помилки іноді трапляються. Тому найбільш правдивим методом є ультразвукове дослідження органів малого таза (трансвагінальним методом), який може діагностувати маткову вагітність з четвертого тижня.
Що таке молочниця
Молочниця – грибкове захворювання, яке супроводжується неприємними симптомами. І хоча воно безпечне для життя людини, його краще не запускати та вчасно лікувати.
Основні симптоми: свербіж, печіння, білі сирнисті виділення, набряк, неприємний запах.
Детальніше про профілактику молочниці читайте у матеріалі Фактів ICTV.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)