![Характеристика, ефективність і ціна: що відомо про вакцину з Індії Covishield](https://thumbor.my.ua/M1I6JR2ELfrSVC506TxtafNRml8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F14beef16e79b8cb1db23a2cc1097eeee.jpg)
Характеристика, ефективність і ціна: що відомо про вакцину з Індії Covishield
До України з Індії відправилася перша партія вакцини проти коронавірусу від Covishield, яку виготовляють у індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією Oxford-Astra Zeneca.
Щоб проконтролювати відправку вакцин, до Індії особисто вирушив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Україна має стати однією з перших країн, які отримають цю вакцину з Індії у лютому.
– Надалі, як очікується, поставлятиметься більша кількість вакцин, зроблена в Індії, оскільки в Індії нарощується виробництво, щоб забезпечити безпеку здоров’я України та добробут усіх українців, – йдеться в повідомлення Посольства Індії в Україні.
Індія виробляє 60% усіх вакцин у світі, тут розташовані кілька основних виробників вакцин.
Характеристика вакцини Covishield
Вакцину Covishield виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус – однак він не може спричиняти хвороби.
Принцип роботи такий: вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла і готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію.
Як і з іншими вакцинами, щеплення потрібно робити двічі з інтервалом у кілька тижнів.
Плюсом для використання вакцини є те, що її можна зберігати за температури +2…+8 градусі, тобто вона не потребує додаткового обладнання.
Ефективність вакцини
Результати міжнародних клінічних випробувань вакцини Oxford-Astra Zeneca свідчать, що коли людям вводили половину дози, а потім повну, ефективність досягла 90%.
Індійський Інститут сироватки крові вважає, що Covishield є високоефективним препаратом, що доводять дані досліджень III фази у Великій Британії та Бразилії.
Однак група з питань захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявила, що затвердження препарату було поспішним, адже виробник ще не завершив дослідження на індійцях.
Куди ще постачають вакцину Covishield
У червні 2020 року AstraZeneca уклала ліцензійну угоду з Інститутом сироватки крові на постачання 1 млрд доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу і зобов’язалась забезпечити 400 млн до кінця минулого року.
Одні з перших доз вакцин відправили в Бутан, Мальдіви, Бангладеш, Непал, М’янму та Сейшели.
Індія також планує відправляти вакцини Covishield до Шрі-Ланки, Афганістану, Маврикію та Бразилії.
Ціна вакцини Covishield
Різниця між вакцинами Covishield і AstraZeneca щонайменше видніється у ціні. Як стверджують виробники, доза індійської вакцини коштуватиме приблизно $2,74 (200 рупій).
Водночас доза британської вакцини коштує майже вдвічі дорожче – $4-5 за дозу.
Наразі українська влада офіційно ціну індійської вакцини не публікувала.
15 лютого ВООЗ схвалила вакцину AstraZeneca для екстреного застосування й дозволила використовувати її в межах ініціативи COVAX.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)