До України прямує 500 тис. доз вакцини AstraZeneca: Степанов показав, як вантажили партію
До України прямує 500 тис. доз вакцини AstraZeneca: Степанов показав, як вантажили партію

До України прямує 500 тис. доз вакцини AstraZeneca: Степанов показав, як вантажили партію

КИЇВ. 21 лютого. УНН. До України їдуть 500 000 доз вакцини AstraZeneca від COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов у Facebook, передає УНН.

Цитата:

"Сьогодні особисто проконтролював відвантаження першої партії вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 500 000 доз вакцини їдуть до України, і далі будуть розподілені між регіонами згідно плану МОЗ", - написав Степанов.

Деталі

За його словами, зараз вакцина транспортується до Мумбаї. Далі – довгий шлях вантажним літаком з зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде до України.

"Під час транспортування буде дотримано всіх температурних вимог, які необхідні для збереження якості вакцин. Oxford/AstraZeneca - це спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії. Вакцина проти COVID-19 випускається під назвою CoviShield, вона перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання. Serum Institute постачає свою продукцію в 140 країн світу", - розповів Степанов.

Доповнення

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вилетів на переговори щодо вакцин до Інституту сироватки Індії.

Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні

Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії- з 13-14 січня.

Міністр охорони здоров’я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.

Він також оголосив, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.

Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.

На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX.

Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

Старт вакцинації в Україні очікувався у середині лютого.

Теги за темою
Україна Міністерство охорони здоров’я Максим Степанов
Джерело матеріала
loader
loader