Зеленський та Дуда обговорили протидію «Північному потоку – 2»
Зеленський та Дуда обговорили протидію «Північному потоку – 2»

Зеленський та Дуда обговорили протидію «Північному потоку – 2»

Володимир Зеленський у розмові з Анджеєм Дудою: «Північний потік – 2» – пастка для всієї Європи

Дуда погодився з Зеленським у тому, що потрібно докласти всіх зусиль, щоб не допустити будівництва газопроводу «Північний потік – 2»

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

Про це повідомляє пресслужба Офіса президента.

Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.

Лідери скоординували кроки щодо подальшої протидії проекту «Північний потік – 2» та домовилися максимально залучати до цього міжнародну спільноту.

Анджей Дуда погодився з Володимиром Зеленським у тому, що потрібно докласти всіх зусиль, щоб не допустити будівництва газопроводу «Північний потік – 2».

«Цей проект, по суті, – пастка для всієї Європи. Його не можна допустити. Подальше посилення санкцій проти цього проекту – це гарантія енергетичної безпеки Європи», – сказав президент України.

Нагадаємо, щонайменше 18 європейських компаній припинили свою діяльність у проєкті «Північний потік-2» через санкції США проти газопроводу. Серед цих компаній, зокрема, страхова група Zurich Insurance Group та будівельна компанія Bilfinger.

Як повідомив 22 лютого речник Держдепу Нед Прайс, США наклали санкції на російську компанію «КВТ-Русь», яка сприяє роботі трубоукладального судна «Фортуна», котре залучене до будівництва «Північний потік-2». Втім, згадані в доповіді 18 компаній, які припинили роботу на газопроводі, не підпали під санкції, підтвердив Прайс. «Вони не підпали під американські санкції саме тому, що продемонстрували свою добру волю вийшовши з проєкту», – зазначив він.

«Газпром» вже готовий закрити «Північний потік-2». Газопровід є елементом гри у руках Путіна.

Північний потік (Nord Stream) – газопровід від Росії до Німеччини, перша гілка якого вже збудована, а саме частина між Виборгом та Ґрайфсвальдом. Прокладення трубопроводу розпочате у квітні 2010 року. У вересні 2011 року розпочато заповнення технологічним газом першою з двох ниток, перші постачання газу почалися 8 листопада 2011 року.
Проєктна потужність першої гілки морського газопроводу «Північний потік» склала 27 млрд кубометрів, після планованої добудови другої гілки збільшиться до 55 млрд кубометрів. Магістральний газопровід «Північний потік» через Балтійське море з’єднав Росію і Європейський Союз. Газопровід безпосередньо пройшов територією Росії, Швеції, Данії і Німеччини. Його довжина склала близько 1,2 тис. км.
«Північний потік-2» (Nord Stream-2) – проєкт розширення діючого у Балтійському морі газогону «Північний потік», довжиною 1234 км. За задумом газогін має проходити через економічні зони та територіальні воді п'яти країн: Данії (147 км), Німеччини (85 км), Росії (118 км), Фінляндії (374 км) і Швеції (510 км). Початковий проєкт передбачає будівництво і роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд кубічних метрів газу на рік через Балтійське море до Німеччини. Маршрут має проходити уздовж існуючої першої нитки «Північного потоку».
Читайте також інтерв’ю: Михайло Гончар: Навіть якщо «Північний потік – 2» добудують, він не запрацює
Опитування
Джерело матеріала
loader
loader