Конкретних дат, коли Україна отримає вакцину AstraZenecaв межах глобальної ініціативи COVAX, поки що немає.
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі одного з телеканалів.
За словами глави Мінохорони здоров'я, причина - брак виробничих потужностей у світі. Саме тому COVAX змістив дати, які були оголошені раніше.
"У нас ще є (вакцина - Ред.) AstraZeneca за домовленістю з COVAX - від 2,2 до 3,8 млн доз. Протягом першого-другого кварталу вони повинні нам поставити. Ми поки очікуємо конкретних дат", - сказав Степанов.
Міністр наголосив, що ефективність вакцини AstraZeneca - від 70 до 80%. Степанов наголосив, що процес вакцинації йде планово.
Як повідомлялося, 23 лютого до України доправили першу партію вакцини від коронавірусу. Він має назву Covishield COVID-19, що в перекладі "Щит від ковіду". Сироватку виробляє індійське фарм-підприємство за ліцензією Oxford/AstraZeneca. Щеплення роблять двічі з інтервалом у 4-12 тижнів. Вакцину можна безпечно зберігати за температури від 2°С до 8° градусів. Всього за бюджетний кошт мають закупити 12 мільйонів доз вакцини Covishield.
Черкаська, Чернігівська, Вінницька, Житомирська і Київська області вчора, 24 лютого, розпочали вакцинацію від коронавірусу. Першим у країні вакцинованим став лікар-анестезіолог з Черкас. За перший день щеплення першою дозою отримали 159 українців — медичних працівників. Найбільше — у Черкаській області — 80 осіб.
Відео Новини України: 5 областей вже почали вакцинацію, але охочих отримати щеплення - небагато
Черкаська, Чернігівська, Вінницька, Житомирська й Київська області вже почали вакцинацію від коронавірусу. А от у столиці й решті областей щеплення мають робити сьогодні. Першим у країні вакцинованим став лікар-анестезіолог з Черкас. Загалом за перший день в Україні встигли щепити понад сотню медиків. Та серед тих, хто лікує хворих на коронавірус, охочих вакцинуватися небагато. Приміром, у Броварах лікарів, які погодились вакцинуватись, було менше, аніж журналістів, що приїхали все знімати.
- Telegram
- Messenger
- Viber