"Потрібні більш дієві міжнародні кроки": Зеленський повідомив, що потрібно для деокупації Криму
"Потрібні більш дієві міжнародні кроки": Зеленський повідомив, що потрібно для деокупації Криму

"Потрібні більш дієві міжнародні кроки": Зеленський повідомив, що потрібно для деокупації Криму

Президент Володимир Зеленський заявив на необхідності дієвіших міжнародних кроків для повернення Криму з-під російського контролю Україні. У цьому контексті йдеться про нові санкції за порушення прав людини.

Про це глава держави заявив на спільному брифінгу з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.

Так, під час виступу Зеленський запроси Шарля Мішеля взяти участь у саміті"Кримської платформи", який відбудеться влітку у Києві, заявивши, що дуже розраховує, що президент Євроради прийме пропозицію і буде присутнім. Президент нагадав, що метою цього майданчика є "створення дієвого механізму для деокупації наших територій та захисту прав людини на тимчасово окупованому півострові Крим".

"Наші оцінки ситуації в окупованому Криму, зокрема щодо системних порушень прав людини збігаються. Я дякую за послідовну політику ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму. Водночас потрібні більш дієві міжнародні кроки, питання Криму має бути винесене на міжнародний порядок денний. Я виступив з ініціативою провести установчий саміт "Кримської платформи", який відбудеться в Києві 23 серпня", - сказав Зеленський.

Крім того, президент закликав ЄС запровадити нові санкції щодо окупантів, які "чинять свавілля" у незаконно анексованому Криму.

"У зв'язку з цим я запропонував запровадити такі ж санкції щодо тих, хто чинить свавілля на окупованому півострові Крим. Це могло б стати потужним внеском Брюсселя у діяльність Кримської платформи", - сказав український лідер.

Як повідомлялося, президент США Джо Байденможе взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який відбудеться у Києві 23 серпня.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення "Кримської платформи" - переговорного майданчика, метою якого є деокупація Криму. До цієї роботи влада України планує залучити лідерів країн-партнерів. Першим запрошення отримав президент Франції Еммануель Макрон, у французькому МЗС вже привітали ініціативу. Запрошено також Канаду - тамтешня українська діаспора до річниці окупації Криму закликала уряд посилити тиск на Росію.

Раніше президент США Джо Байден пообіцяв допопомагати протистояти агресії Москви. Він наголосив, що Америка ніколи не визнає анексії півострова, і разом з Києвом продовжить працювати над тим, аби притягнути Москву до відповідальності. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Відео Новини України: до Дня спротиву окупації над Кримом запустили 20-метровий український прапор

20-метровий український прапор та справжню зливу з листівок  запустили над територією анексованого Криму. Акцію присвятили до Дня спротиву окупації півострова. Полотнище пошили волонтерським коштом. Охочі лишили на ньому побажання й слова підтримки на адресу українців, змушеними жити під загарбниками.  Як все відбувалося – дивіться далі.  

Новини України: до Дня спротиву окупації над Кримом запустили 20-метровий український прапор
ТСН. Ранок
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Анастасія Курило
Джерело матеріала
loader
loader