Через Росію Україна втратила транзит газу до Румунії
Через Росію Україна втратила транзит газу до Румунії

Через Росію Україна втратила транзит газу до Румунії

Цей обсяг поставок йде через російський газопровід "Турецький потік-2" / Ілюстрація REUTERS

Україна з 1 квітня більше не транзитує газ до Румунії, оскільки цей обсяг поставок йде через російський газопровід "Турецький потік-2".

Про це в Facebook повідомив глава компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон.

"З 1 квітня постачання газу до Румунії повністю забезпечуються з боку Болгарії через "Турецький потік-2". Зараз по південному напрямку через Україну транзит виконується тільки для споживачів Молдови", - написав він.

Макогон нагадав, що поступово "Газпром" зменшує транзит через Україну. Так, Після запуску "Турецького потоку" 1 і 2 транзит до Туреччини, Греції та Болгарії повністю перейшов з української ГТС на нові газопроводи.

"Якщо будуть завершено продовження "Турецького потоку" через Болгарію і Сербію, то "Газпром" переведе транзит в Угорщину теж через "Турецький потік-2". Для України це означає додаткову втрату 10-12 млрд куб. м транзиту щорічно", - пояснив глава компанії.

Макогон також підкреслив важливість недопущення завершення будівництва "Північного потоку-2", оскільки, крім втрати доходів від транзиту, це важливий елемент енергетичної та військової безпеки України.

"Турецький потік»

"Турецький потік" - газопровід протяжністю близько 1 тис.км, що проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ до Туреччини в обхід України. Його перша нитка, будівництво якої завершилося у квітні 2018 року, призначена для турецького ринку, друга - для поставок країнам Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної гілки становить 15,75 млрд кубометрів газу на рік, що повністю заміщає Південний маршрут української ГТС (30 млрд куб.м рік).

Газопровід "Північний потік-2": Що відомо

  • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії - французький Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
  • Газопровід "Північний потік-2" побудований вже більш ніж на 90%.
  • США ввели проти "Північного потоку-2" ряд санкцій і неодноразово закликали європейських союзників і приватні компанії зупинити роботи з будівництва газопроводу.
  • 7 січня в Німеччині заснували фонд з підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 18 компаній вже відмовилися від участі в проекті або планують це зробити через загрозу потрапити під санкції.
  • 6 лютого компанія Nord Stream 2 AG заявила про продовження робіт з прокладання труб для газопроводу.
  • Держсекретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен підкреслив, що будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" суперечить енергетичній безпеці Європи та має потенціал підірвати інтереси України, Польщі та інших країн.
  • 1 квітня 2021 року в уряді Німеччини закликали ввести мораторій на добудову російського газопроводу "Північний потік-2". 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Бредіхіна Ганна

Теги за темою
газ
Джерело матеріала
loader
loader